ویدیوهای قدیمی اینترنتی با وضوح 4K با فناوری جدید Nvidia


انویدیا یک درایور گرافیکی جدید منتشر کرده است تا سیستم‌های مجهز به کارت‌های RTX 3000 و RTX 4000 بتوانند ویدیوهای قدیمی و تار اینترنتی را ارتقا دهند. RTX Video Super Resolution یک فناوری جدید برای بهبود کیفیت ویدیو است که با مرورگرهای کروم و اج سازگار است و با تیز کردن لبه‌های اشیاء در تصویر و کاهش مصنوعات ویدیویی، تجربه بصری را بهبود می‌بخشد.

انویدیا می گوید RTX Video Super Resolution از ویدیوهای 360p تا 1440p با نرخ تازه سازی تا 144 هرتز پشتیبانی می کند و می تواند وضوح تصویر تا 4K را ارتقا دهد. این سیستم چشمگیر قبلاً فقط در تلویزیون Shield انویدیا در دسترس بود، اما اکنون به لطف بهبود موتور کرومیوم از طریق مرورگرهای کروم و اج در دسترس است.

ویژگی RTX Video Super Resolution با تمام ویدیوهای موجود در اینترنت سازگار است. بنابراین، می‌توانید از این فناوری برای افزایش وضوح ویدیوهای Twitch یا حتی فیلم‌ها و سریال‌ها در سرویس‌های استریم مانند نتفلیکس استفاده کنید. به طور معمول، برای دسترسی به نسخه با کیفیت بالاتر فیلم ها در نتفلیکس باید هزینه اضافی پرداخت کنید.

به گزارش Verge، سیستم Nvidia مورد بحث در تلویزیون Shield عملکرد بسیار خوبی داشت. به همین دلیل است که انتظار داریم به زودی ویدیوهای قدیمی با کیفیت بسیار زیادی را در یوتیوب و سایر پلتفرم ها ببینیم.

انویدیا سال هاست که از تکنیک های هوش مصنوعی برای بهبود بازی ها و ویدیوها استفاده می کند. Deep Learning Super Sampling (یا DLSS) بیش از هر سیستم هوش مصنوعی انویدیا دیگری توسط گیمرها استفاده شده است. سال گذشته، انویدیا درایور جدیدی را منتشر کرد که شامل عملکرد DLDSR می‌شود، که اجازه می‌دهد بازی‌ها با وضوح بالاتر رندر شوند.