وزیر ارتباطات: تمام زیرساخت های این وزارتخانه به کار پیام رسان ها رسیده است


زارع پور در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به برقراری تماس صوتی و تصویری در پیام رسان های کشور گفت: کیفیت آنها روز به روز در حال افزایش است. وی با اعلام اینکه روزانه چندین میلیون تماس صوتی و تصویری از طریق پیام رسان ها برقرار می شود، گفت: 4 یا 5 پیام رسان که امروزه مردم از آن استفاده می کنند این قابلیت را دارند، ایتا که در این مدت پس از روبیکا بیشترین محبوبیت را داشته است، به زودی پیام رسان جدید خود را منتشر خواهد کرد. نسخه ای که قابلیت برقراری تماس صوتی و تصویری را دارد.

وزیر ارتباطات در ادامه نیز مانند گذشته درباره تریبون های خارجی گفت: از فعالیت هر تریبون خارجی که به قوانین جمهوری اسلامی یا حداقل قوانین خود پایبند باشد استقبال می کنیم.

وی با اشاره به سخنان شب گذشته رئیس جمهور در صدا و سیما درباره فیلتر شدن اینستاگرام و واتس اپ گفت: این مصوبه ربطی به وزارت ارتباطات و دولت ندارد و تصمیمی است که در دبیرخانه گرفته شده است. شورای عالی امنیت ملی با حضور سران سه قوه.» است.”

شورای عالی امنیت ملی متشکل از رؤسای سه قوه، وزرای کشور، امور خارجه و اطلاعات، رئیس سازمان برنامه و بودجه، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، فرماندهان ارتش است. ، ارتش و نیروی انتظامی و دو نماینده به انتخاب رهبری.