هیچ کس نمی داند چه اتفاقی برای مریخ نورد چینی افتاده است


در سپتامبر، یکی از اعضای تیم چینی گفت که آنها انتظار داشتند جورونگ با زمین تماس پیدا کند، زمانی که سطح قدرت آن به 140 وات افزایش یافت و دمای اجزای آن به بالای منهای 15 درجه سانتیگراد رسید. چینی ها ابتدا انتظار داشتند که این اتفاق در اواخر دسامبر و در پایان فصل زمستان و طوفان های گرد و غبار رخ دهد.

محققان اغلب مدل‌هایی از جو مریخ ایجاد می‌کنند که می‌توانند برای پیش‌بینی زمان بیدار شدن فضاپیماهای خورشیدی مورد استفاده قرار گیرند، اما Chaid معتقد است که این مدل‌ها ابهامات زیادی دارند و هنوز خیلی زود است که بگوییم مریخ‌نورد دچار مشکل است.

با این حال، یک محقق چینی در تیم علمی Jurang که نخواست نامش فاش شود، به Nature گفت که عدم به روز رسانی رسمی وضعیت در مریخ نورد عجیب است. آخرین مجموعه از تصاویر جورنگ در ماه ژوئن دریافت شد.

اگر مریخ نورد در نهایت با زمین تماس پیدا کند، دانشمندان آماده خواهند بود. آنها امیدوارند که مریخ نورد به ماموریت خود برای یافتن سازندهای زمین شناسی غیرعادی در مجاورت خود، از جمله دهانه گوست که به سختی قابل مشاهده است و احتمالاً یک دهانه، ادامه دهد. چاید می گوید: «امیدوارم ژورانگ به مسیریابی ادامه دهد.