هیدئو کوجیما می گوید هوش مصنوعی او پس از مرگش به ساخت بازی های ویدیویی ادامه خواهد داد


هیدئو کوجیما او معتقد است حتی پس از مرگش نیز شاهد عرضه بازی های جدیدش خواهیم بود. کوجیما یکی از معروف ترین توسعه دهندگان بازی های ویدیویی در چند دهه اخیر. او در سن 59 سالگی همچنان در حال ساخت بازی های جدید است و در حال حاضر روی بازی Death Stranding 2 کار می کند. این عنوان برای کنسول ایکس باکس در نظر گرفته شده است و علاوه بر آن فیلم آن به همراه چندین پروژه مرتبط دیگر در مراحل مختلف ساخت قرار دارند. . کوجیما او معتقد است که حتی پس از مرگش هم به ساخت بازی های ویدیویی ادامه خواهد داد.

توسط Coimcbook، هیدئو کوجیما او در یکی از مصاحبه های اخیر خود در پاسخ به این سوال که قصد دارد در 50 تا 100 سال آینده چه فلسفه ای را در کوجیما پروداکشنز پشت سر بگذارد، گفت که اگر راهی برای افزایش عمر خود در 40 سال آینده پیدا نکند. سالها، او احتمالاً به این کار ادامه خواهد داد. زندگی فعلی او ادامه خواهد داشت. با این حال، او قصد دارد تا آخر عمر استودیوی بازی سازی خود را رهبری کند. او خاطرنشان کرد که حتی پس از مرگش، هوش مصنوعی ممکن است به میراث و طرز تفکر او ادامه دهد.

کوجیما می گوید:

من واقعاً به مرگ فکر نکرده ام، اما تا زمانی که زنده هستم به رهبری شرکت بازی خود ادامه خواهم داد. تنها چیزی که برای من مهم است این است که ریشه های خلقت ما دست نخورده باقی بماند، اما احتمالاً هنوز به عنوان یک هوش مصنوعی در جهان وجود خواهم داشت. اگر می خواهید آثار جدیدی خلق کنید باید از روش های مختلفی استفاده کنید و بنابراین می توانم تصور کنم که حتی اگر یک هوش مصنوعی باشم، به همکاری و یادگیری ادامه خواهم داد.هیدئو کوجیما

آیا پیش بینی کوجیما از آینده پس از مرگش محقق خواهد شد؟ در حال حاضر نمی توان پاسخ دقیقی به این سوال داد. فناوری با سرعت سرسام آوری در حال پیشرفت است و تصور اینکه روزی هوش مصنوعی کوجیما بتواند ایده های او را ادامه دهد غیرممکن به نظر نمی رسد. البته تا رسیدن به چنین نقطه ای هنوز راه زیادی در پیش است.