هیأت عالی نظارت بر تشکل های صنفی: مشاغل اینترنتی برای اخذ جواز کسب به اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران مراجعه کنند.


هیأت عالی نظارت بر تشکل های صنفی کشور و همچنین به منظور ساماندهی هر چه سریعتر کسب و کارهای سردرگم اینترنتی و همچنین ساماندهی فعالیت اتحادیه های صنفی فعال در زمینه عرضه «کالا» و «خدمات» توسط کسبه. و فروشگاه های اینترنتی، فعالان این رده ها تحت پوشش اتحادیه صنف تکنسین های رایانه تهران هستند. توافق کردند تا برای اخذ جواز کسب به این اتحادیه مراجعه کنند.

محمدرضا فرجی تهرانی، عضو اتاق اصناف تهران و رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران از ابلاغ نامه ای در این خصوص خبر داده است. در نامه رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران به زومیت آمده است:

«طبق نامه دبیر محترم هیأت عالی نظارت بر تشکل های صنفی کشور، دو کد آیسیک ۵۲۱۱۲۳/۱ و ۵۲۱۱۲۴/۱ به رده های «عرضه انواع کالا در فروشگاه های مجازی» اختصاص یافته است. ” و به ترتیب “ارائه انواع خدمات در فروشگاه های مجازی”.”

این هیات عالی هدف از واگذاری این بخش از اختیارات اتحادیه مشاغل مجازی را پیشگیری از تخلفات و حمایت از حقوق مصرف کنندگان اعلام کرده است: به منظور ساماندهی فعالیت اتحادیه های صنفی فعال در این حوزه ها، از وقوع تخلفات صنفی جلوگیری شود. و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان؛ این ردیف‌ها تحت پوشش اتحادیه فناوران رایانه تهران قرار گرفته و فعالیت اتحادیه سراسری مشاغل مجازی متوقف شده است.»

به این ترتیب مشاغلی که قصد دریافت جواز کسب دارند می توانند به اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران مراجعه کنند:

این مصوبه هیأت عالی نظارت که به منظور حفظ منافع کسب و کارهای اینترنتی به دور از حاشیه های موجود اتخاذ شده است، به کسب و کارهای استان تهران که طی ماه های گذشته به دلیل اختلافات داخلی مذکور موفق به دریافت مجوز نشده اند، اجازه می دهد. اتحادیه از امروز با در دست داشتن مدارک لازم جهت اخذ جواز کسب به اتحادیه فناوران کامپیوتر تهران مراجعه و طبق قانون نظام صنفی به فعالیت های مشروع بپردازند.

اما در این بین مینا مهرنوش که کمتر از یک ماه پیش به عنوان رئیس اتحادیه کسب و کارهای مجازی منصوب شده بود در پاسخ به زومیت از این تصمیم و نامه هیات عالی نظارت بر بازرگانی اظهار بی اطلاعی کرد. تشکل های صنفی کشور گفت: تا به امروز فعالیت اتحادیه کسب و کارهای مجازی طبق روال پیش رفته و در زمینه صدور مجوز برای کسب و کارها فعالیت داشته است.