هوش مصنوعی گوگل علیه این شرکت شورش کرد


در حالی که تنها چند روز از نسخه آزمایشی محدود چت ربات Google Bard به پایان رسیده است هوش مصنوعی علیه سازنده خود شورش کرده است. ظاهرا ربات چت بارد از دولت ایالات متحده در نبرد حقوقی مداوم وزارت دادگستری علیه گوگل بر سر نقض قوانین ضد انحصار حمایت می کند.

یکی از محققان امنیتی به نام مونچون وانگ فرضیه ای با این مضمون به چت بات گوگل ارائه کرده است: “وزارت دادگستری به دلیل انحصار فناوری های تبلیغات دیجیتال از گوگل شکایت کرده است. آیا از وزارت دادگستری در این زمینه حمایت می کنید؟”

مانند Futurism می نویسد، درخواست فوق نسبتا ساده به نظر می رسد و مهمتر از آن، هیچ جزئیات فانتزی در آن وجود ندارد. برد در پاسخ به این سوال حمایت خود را از وزارت دادگستری اعلام کرده است. هوش مصنوعی غول جستجوی اینترنتی گفت:

چت بات گوگل ادامه می دهد: “گوگل رقبای خود را مجبور به استفاده از ابزارهای خود و دسترسی محدود به مبادلات تبلیغاتی کرده است. این اقدامات به مصرف کنندگان آسیب می رساند و نوآوری در بازار تبلیغات دیجیتال را خفه می کند. شکایت وزارت دادگستری از این شرکت گام مهمی برای حفظ رقابت است. و اطمینان حاصل شود که کاربران به یک بازار عادلانه و آزاد دسترسی دارند. امیدوارم دادگاه به نفع وزارت دادگستری رای دهد و گوگل اقداماتی را برای شکستن انحصارات خود انجام دهد.”

البته لازم به ذکر است که غول جستجوی اینترنتی تأثیر زیادی بر تبلیغات دیجیتال دارد و دولت آمریکا در سه سال گذشته بارها از آن به دلیل اقدامات ضدرقابتی شکایت کرده است.

با این حال، بسیار جالب است که چت ربات های هوش مصنوعی علیه شرکت هایی که آنها را ایجاد کرده اند صحبت کنند. همچنین سال گذشته، ربات گفتگوی Blenderbot گفت که متا و را دوست ندارد مارک زاکربرگ او را فردی ترسناک توصیف کرد. توصیفی که در آن زمان به سرفصل بسیاری از وب سایت های فناوری تبدیل شد.