هوش مصنوعی جدید بینگ نیز در اولین نسخه نمایشی خود دارای یک نقص بود


هوش مصنوعی بینگ مایکروسافت در یکی از نسخه‌های پیش‌نمایش خود سعی می‌کند گزارش مالی سه‌ماهه سوم سال ۲۰۲۲ را برای یک شرکت خاص خلاصه کند. اما اشتباهات زیادی در انجام این کار وجود دارد. گزارش اصلی شرکت حاکی از آن است که حاشیه سود ناخالص آن 37.4 درصد بوده و حاشیه سود ناخالص تعدیل شده بدون کاهش ارزش، رقم 38.7 درصد را نشان می دهد. بینگ حاشیه ناخالص شامل هزینه های تعدیل و کاهش ارزش را 37.4 درصد گزارش کرد.

New Bing می گوید که حاشیه سود عملیاتی شرکت 5.9٪ است، اگرچه این در نتایج مالی رسمی منعکس نشده است. حاشیه سود عملیاتی 4.6% یا 3.9% با احتساب استهلاک است.

مایکروسافت در ارائه دموی هوش مصنوعی بینگ، داده های مالی شرکت در سه ماهه سوم سال 2022 را با نتایج Lulumeon مقایسه می کند. بینگ در ارائه داده های Lulumeon اشتباهات بیشتری مرتکب می شود و در نتیجه مقایسه پر از بی دقتی و اطلاعات نادرست است.

بریتون همچنین به اشتباهات آشکار بینگ جدید در پرس و جو در مورد مزایا و معایب پرفروش ترین جاروبرقی خانگی اشاره می کند. هوش مصنوعی مایکروسافت در این قسمت توضیحاتی ارائه می دهد که با مشخصات محصول مذکور مطابقت ندارد. در حالی که با جستجوی معمولی در گوگل یا حتی بینگ قدیمی، مشخصات دقیق جاروبرقی مذکور به وضوح نمایش داده می شود.

به نظر می رسد بینگ جدید از چندین منبع داده به طور همزمان برای ارائه پاسخ به سؤالات کاربران استفاده می کند. به عبارت دیگر، این ابزار منابع مختلف را خلاصه و ترکیب می کند. البته اشتباهات این هوش مصنوعی نشان می دهد که ارزیابی کیفیت پاسخ های تولید شده توسط آن چقدر دشوار است.