هوش مصنوعی انویدیا ارتباط چشمی شما را همیشه با دوربین حفظ می کند


نرم‌افزار استریم انویدیا اکنون گزینه‌هایی را ارائه می‌دهد که کاربران را همیشه به دوربین نگاه می‌دارد و حتی اگر نگاهتان را به دور بیندازید، ارتباط چشمی همچنان برقرار خواهد بود. این قابلیت که Eye Contact نام دارد با استفاده از هوش مصنوعی به نسخه 1.4 نرم افزار Nvidia Broadcast اضافه شده است و چشم شبیه سازی شده را با چشم شما جایگزین می کند تا با دوربین هماهنگ شود.

انویدیا می گوید ویژگی جدید تماس چشمی برای سازندگان محتوا که می خواهند یادداشت ها یا اسکریپت خود را بدون نگاه کردن به دوربین بخوانند بسیار مفید خواهد بود. از طرفی می توان از این ویژگی جذاب در هنگام تماس های تصویری برای حفظ ارتباط چشمی با مخاطب استفاده کرد.

به گزارش The Verge، Eye Contact سعی می کند رنگ چشم های شبیه سازی شده را با رنگ اصلی چشم کاربران مطابقت دهد و در صورت نگاه کردن به نقاط دورتر از محل دوربین، امکان غیرفعال کردن ویژگی مذکور وجود دارد.

در مرحله بعد، می توانید ویژگی تماس چشمی نودیا را در یک ویدیوی نمایشی ببینید.

با نگاهی به نتایج، برخی از کاربران ممکن است طرفدار ویژگی تماس چشمی انویدیا نباشند. بخشی از این ویژگی حرکات چشم است و در حالی که این ویژگی بسیار جالب به نظر می رسد، گاهی چشم شما با سرعت بسیار بالایی حرکت می کند و به اطراف حرکت می کند.

قطعا ویژگی تماس چشمی مبتنی بر هوش مصنوعی انویدیا در برخی سناریوها بسیار خوب عمل می کند و بسیار دقیق است.

انویدیا قابلیت Eye Contact را به عنوان یک نسخه بتا منتشر کرده است و اعضای انجمن این شرکت برای کمک به بهبود آن بازخورد ارائه خواهند کرد. این شرکت می گوید:

انویدیا در سال های اخیر تمرکز زیادی روی هوش مصنوعی داشته است و یکی از نقاط قوت گرافیک آن، فناوری DLSS است. قابلیتی که از یادگیری ماشینی برای بهبود هوشمندانه تصاویر برای افزایش وضوح استفاده می کند. آخرین نسخه این ویژگی، DLSS 3، فریم‌های کاملاً جدیدی را برای اجرای روان‌تر بازی‌ها تولید می‌کند.

برنامه Broadcast انویدیا همچنین از قابلیت های مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده می کند، از جمله جایگزینی پس زمینه ای که مانند یک صفحه سبز مجازی عمل می کند و توانایی حذف نویزهای میکروفون.

این اولین بار نیست که قابلیتی برای بهبود تماس چشمی پیشنهاد می شود. اپل همچنین در سال 2018 قابلیت مشابهی به نام Attention Correction را در FaceTime معرفی کرد. در نسخه های اخیر iOS، این ویژگی در زیر Settings > FaceTime قرار دارد و با عنوان Eye Contact برچسب گذاری شده است. مایکروسافت نیز نسخه ای از این ویژگی را در ویندوز 11 برای دستگاه هایی که از واحد پردازش عصبی استفاده می کنند ارائه کرده است.

تماس چشمی تنها ویژگی جدیدی نیست که انویدیا به Broadcast 1.4 اضافه کرده است. این به روز رسانی همچنین یک جلوه بصری جدید را معرفی می کند که انویدیا ادعا می کند عملکردی شبیه به اینستاگرام دارد و جلوه های Blur، Replacement و Virtual Background Removal را بهبود می بخشد. این به روز رسانی در حال حاضر برای تمامی کاربرانی که از گرافیک RTX استفاده می کنند در دسترس است.