هواوی معتقد است که گوشی های جدیدش سهم بازار آیفون را متزلزل خواهند کرد


با توجه به ممنوعیت هایی که آمریکا علیه هواوی در نظر گرفته است، این شرکت تمام تلاش خود را می کند تا با بزرگترین برندهای آمریکایی از جمله اپل رقابت کند. دیروز، غول فناوری چینی با افتخار گوشی های پرچمدار جدید خود را معرفی کرد P60 و P60 Pro و P60 Art و همچنین جدیدترین تلفن تاشو به نام Mate X3 رونمایی شد.

هی خنگمدیرعامل هواوی در گفتگو با رسانه ها اعلام کرد که پس از عرضه این محصولات جدید، بخش مهمی از سهم بازار آیفون گم خواهد شد. هواوی میت ایکس 3 با او آیفون 14 پرو مکس را مقایسه کرد و در مورد طراحی زیباتر آن اظهار نظر کرد و همچنین به قدرت فوکوس بالای P60 اشاره کرد و آن را برتر از آیفون 14 پرو مکس دانست.

در حالی که دولت ایالات متحده محدودیت‌های زیادی را برای هوآوی اعمال کرده است، باید بر موانع دیگری غلبه کند تا بخشی از سهم اپل از بازار گوشی‌های هوشمند پرچم‌دار را به خود اختصاص دهد. این شرکت نمی تواند در بازار ایالات متحده، سومین بازار بزرگ گوشی های هوشمند حضور داشته باشد. جایی که آیفون ۷۵ درصد از سهم بازار خود را در اختیار دارد.

همچنین اپل 23 درصد از سهم بازار جهانی گوشی های هوشمند را به خود اختصاص داده است. به همین دلیل در صدر لیست فروشندگان برتر گوشی قرار دارد. نوشته شده توسط Gizmochina، شاید گوشی های جدید هواوی محصولات عالی باشند. اما این شرکت محدودیت هایی مانند عدم دسترسی به تراشه های پرچمدار را دارد 5G نیز مواجه است.

در مجموع، با توجه به محدودیت‌های زیادی که علیه هواوی اعمال شده است، جدیدترین گوشی‌های این برند تعهد خود را به نوآوری نشان می‌دهند. به عبارت دیگر، این شرکت چینی بسیار مصمم است که بخش قابل توجهی از سهم بازار گوشی‌های هوشمند را به خود اختصاص دهد.