هوآوی ظاهرا یک تراشه شگفت انگیز در دست ساخت دارد


تا همین اواخر، هوآوی همچنین در حال توسعه تراشه های خود مانند اپل و سامسونگ بود. اکثر گوشی های این شرکت چینی از تراشه Kirin استفاده می کردند که HiSilicon، شرکت نیمه هادی متعلق به هواوی در چین تولید می کرد. اما از سال 2021، این برند به تراشه های کوالکام متکی بود.

حال به نقل از GizmoChina، یک فاش شده ادعا کرده است که این غول چینی یک تراشه شگفت انگیز در دست ساخت دارد که در نیمه دوم سال جاری رونمایی می شود. به گفته این افشاگر، هواوی قصد دارد در سال 2023 یک بازگشت قوی داشته باشد و برای انجام این کار، شگفتی های کوچکی را به نمایش خواهد گذاشت. به عنوان مثال، تراشه جدید ذکر شده از فناوری جدیدی استفاده می کند. تراشه نقش مهمی در عملکرد دارد. زیرا یک رابط بین پردازنده و مادربرد است.

فاش کننده جزئیات دیگری در مورد تراشه شگفت انگیز هواوی فاش نکرد و نگفت که این تراشه Kirin است یا یک محصول کاملاً جدید. پردازنده جدید ممکن است موقعیت هواوی را در بازار جهانی بهبود بخشد. فروش تلفن های این شرکت از زمان ممنوعیت تجارت ایالات متحده روند نزولی داشته است و این شرکت در تلاش است تا سرپا بماند. همانطور که می دانید گوشی های هواوی نمی توانند از سرویس های 5G و گوگل پشتیبانی کنند.

به نظر نمی رسد اوضاع برای هواوی بهتر شود. زیرا ایالات متحده اخیراً توافق نامه ای را با هلند و ژاپن امضا کرده است تا دسترسی چین به فناوری های تولید تراشه را دشوارتر کند. ظاهراً ایالات متحده قصد دارد هواوی را از همه تامین کنندگان از جمله اینتل و کوالکام منع کند.