هنر تولید شده توسط هوش مصنوعی چه معنایی برای خلاقیت انسان دارد؟


به نظر می رسد طیفی برای هوش مصنوعی وجود دارد. یک طرف طیف شگفتی کامل است و طرف دیگر اطاعت افراطی. شگفت زده شدن با هوش مصنوعی آسان است. اما شما به سختی می توانید او را وادار به اطاعت کامل از شما کنید. به گفته مایرو کلینگمن که آثار تولید شده با هوش مصنوعی NFT را می فروشد، اگر تصویر بسیار خاصی در ذهن دارید، مثل این است که با نیروی عظیمی روبرو هستید. هوش مصنوعی با اکراه از دستوراتی مانند سایه دادن به یک نقطه، تقویت یک نقطه یا کاهش سایه های یک نقطه پیروی می کند. هوش مصنوعی باید تشویق شود تا این کار را انجام دهد.

نسخه های فعلی DALL-E، Stable Diffusion و Midjourney دستورات را به اندازه یک توییت طولانی محدود می کنند. اگر کلمات و جملات طولانی تری در کنار یکدیگر قرار گیرند، تصویر به هم ریخته تر می شود. در واقع، پشت هر تصویر شگفت انگیز، یک دستور العمل جادویی وجود دارد. با اولین دستور جادویی شروع می شود. اینکه چطوری میگی مهمه نتایج فوری در مجموعه های چهار تا نه عکس ظاهر می شوند. می توانید تصاویر به دست آمده را از مجموعه تصاویر ایجاد کنید.

برای دستیابی به تصویر ایده آل، باید مانند هوش مصنوعی فکر کنید: دستورالعمل هایی را به دستور خود اضافه کنید. با تکرار ادامه دهید. کلمات را تغییر دهید تا نتایج جدید را ببینید. سپس تعدادی از تصاویر ایجاد شده را انتخاب کنید. پشت این جادو، هنر برانگیختگی است. هر هنرمند یا طراح روش خاص خود را برای برانگیختن هوش مصنوعی دارد. مانند کارگردانان، این هنرمندان هوش مصنوعی را به یک چشم انداز منحصر به فرد هدایت می کنند.

PromptBase بازاری برای درخواست‌کنندگان برای فروش اعلان‌هایی است که به تصاویر ساده‌ای مانند لوگوها، نمادها، آواتارها و سلاح‌های بازی منجر می‌شوند. در این وب سایت به جای فروش اثر هنری، دستور یا سفارشی را می فروشید که منجر به اثر هنری می شود. و بر خلاف کلیپ آرت ثابت، به راحتی می توان اثر به دست آمده را بر اساس نیاز تغییر داد و به نسخه های متعدد از آنها رسید. اکثر این سفارشات با قیمت منصفانه فروخته می شوند.

دستورات فوق متوسط ​​نه تنها موضوع دارند، بلکه نور، زاویه دید، احساسات، پالت رنگ، درجه انتزاع و شاید حتی مرجع بصری را نیز توصیف می کنند. به دلایل فنی، حتی تکرار یک فرمان بعید است که همان خروجی را تولید کند. برای هر تصویر یک هسته تصادفی وجود دارد که بدون آن از نظر آماری امکان تولید یک کپی وجود ندارد. علاوه بر این، دستور یکسانی که در موتورهای هوش مصنوعی مختلف وارد شده است، تصاویر متفاوتی تولید می کند. به عنوان مثال، تصاویر Midjourney به نقاشی نزدیک تر هستند، در حالی که تصاویر DALL-E شبیه عکاسی واقعی هستند. با این حال، فرماندهان نمی خواهند اسرار خود را فاش کنند.

به نظر واضح است که آموزنده ها هنر واقعی را تولید می کنند. آیا کارگردانانی مانند هیچکاک یا کوروساوا چیزی جز دستور دادن به بازیگران، کنش ها، صحنه ها یا ایده ها هستند؟ سازندگان تصویر در کار مشابهی درگیر هستند و بنابراین تعجب آور نیست که تولیدات خود را در گالری های هنری بفروشند یا حتی در مسابقات هنری شرکت کنند. تابستان 2022، جو آلن جایزه اول هنر دیجیتال را در مسابقه هنرهای زیبای نمایشگاه ایالت کلرادو برای یک بوم بزرگ با فضای اپرا که توسط جو آلن از طریق Midjourney امضا شده بود، برد.

تصاویر هنری دیجیتال معمولاً با استفاده از ابزارهایی مانند بلندر یا فتوشاپ ایجاد می‌شوند که به هنرمندان اجازه می‌دهد به کتابخانه‌هایی از اشیاء و بافت‌های دیجیتال دسترسی داشته باشند که سپس برای ایجاد یک منظره با هم کلاژ می‌شوند. این تصاویر دیجیتال در واقع مونتاژ فناوری هستند. کلاژها یک هنر قابل احترام هستند و استفاده از هوش مصنوعی برای ایجاد کلاژ یک تکامل طبیعی است. به گفته آلن، اگر کلاژ با رندر سه بعدی هنر است، پس تصویر Midjourney نیز هنر است.