هشدار پنتاگون در مورد نقش فزاینده هوش مصنوعی در جنگ های آینده


اگرچه به روز رسانی دستورالعمل های پنتاگون هنوز کامل نشده است، اما به وضوح چشم انداز فناوری متمرکز بر هوش مصنوعی سازمان را ترسیم می کند. کاتلین هیکسمعاون وزیر دفاع آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد:

هیکس با نگاهی به آینده، او اذعان کرد که سیستم های مبتنی بر هوش مصنوعی احتمالا نقش مهمی را در طیف گسترده ای از سیستم ها و قابلیت ها ایفا می کنند. در مصاحبه دیگری با وب سایت Gizmodo، او در مورد اهمیت حفظ رویکرد انسانی در سلاح های مبتنی بر هوش مصنوعی صحبت کرد. جایی که اپراتورهای انسانی هنوز تایید کننده نهایی در تصمیم گیری های هوش مصنوعی درباره اهداف شناسایی شده هستند.

آیا باید سلاح های مبتنی بر هوش مصنوعی و جنگ های خودمختار را متوقف کنیم؟

دیدگاه پنتاگون در مورد سلاح های خودمختار مورد تایید همه نیست. در مجموع، حداقل 30 کشور از ممنوعیت کامل این فناوری حمایت کرده اند. زوج آنتونیو گوترشدبیرکل سازمان ملل متحد نیز از ممنوعیت کامل سلاح های هوش مصنوعی حمایت کرده است. گوترش در سال 2019، بیانیه ای صادر کرد که بر اساس قوانین بین المللی سیستم های هوش مصنوعی باید ممنوع شوند. در بخشی از این بیانیه آمده است:

به طور مشابه، اکثریت 125 کشوری که از برخی سلاح‌های متعارف در کنوانسیون سازمان ملل حمایت می‌کنند، نسبت به قوانین جدیدی که اساساً توسعه سلاح‌های خودران را ممنوع می‌کند، ابراز علاقه کرده‌اند. CNBC خاطرنشان می کند که این تلاش ها به دلیل مخالفت روسیه، چین، ایالات متحده و تعداد انگشت شماری از کشورهای دیگر که در خط مقدم فناوری تسلیحات خودمختار هستند، شکست خورد.

منتقدان سیستم های تسلیحات خودکار، از گروه هایی مانند عفو بین الملل گرفته تا دیده بان حقوق بشر، توسعه این ابزارها را با سلاح های هسته ای مقایسه کرده اند. این منتقدان نگران هستند که تکثیر کنترل نشده تسلیحات خودمختار منجر به رقابت خطرناکی شود که می تواند خطر درگیری های ژئوپلیتیکی را افزایش دهد.