هزینه های App Store و Google Play محبوبیت برنامه های تحت وب را افزایش داده است


وب اپلیکیشن ها (PWA) در سال 2018 بسیار محبوب شدند و مایکروسافت به سرعت توجه ویژه ای به آن ها کرد تا در زمینه اپلیکیشن رقیب بهتری برای اپل و گوگل شود.

به گفته Windows Central، با گذشت زمان، اهمیت برنامه های تحت وب افزایش یافته است. زیرا پلتفرم ها می دانند که بسیاری از کاربران به نسخه خدمات وب علاقه مند هستند. اینستاگرام برای سال ها توجه زیادی به نسخه وب نداشت. اما امروزه این نسخه بسیار تغییر کرده است و حتی امکان ارسال را نیز فراهم می کند.

برنامه اصلی اینستاگرام برای ویندوز عملکرد بسیار ضعیفی داشت و نمی توانست رقیب خوبی برای برنامه های UWP باشد. این نسخه از اینستاگرام به سرعت از کار افتاد و از امکاناتی مانند آپلود پست بهره مند نشد و این ویژگی ها حتی با اضافه شدن به نسخه ویندوزی اینستاگرام نیز به خوبی کار نمی کردند. در نتیجه این اتفاق، متا توسعه اپلیکیشن بومی ویندوز اینستاگرام را متوقف کرد و به سراغ نسخه تحت وب رفت.

نسخه مبتنی بر وب اینستاگرام در فروشگاه مایکروسافت نمی تواند به خوبی نسخه تلفن همراه عمل کند. اینستاگرام در پلتفرم های موبایل دارای طیف گسترده ای از قابلیت های تولید محتوا است. نسخه وب اینستاگرام امکان مشاهده آمار بازدید اکانت را ندارد. با این حال، به لطف نسخه وب می توانید به ویژگی های اصلی اینستاگرام دسترسی داشته باشید. قبل از تغییرات اخیر این امکان وجود نداشت.

اینستاگرام تنها شبکه اجتماعی بزرگی نیست که در فروشگاه مایکروسافت منتشر شده است و سرویس های دیگری مانند تیک توک نیز در حال حاضر در دسترس هستند. فیس بوک مسنجر، تلگرام و واتس اپ نیز از جمله اپلیکیشن های معروفی هستند که در کامپیوتر قابل دسترسی هستند.

تعداد برنامه های PWA در فروشگاه مایکروسافت بسیار بیشتر از قبل است. این ابزارها معمولاً در مقایسه با نسخه بومی عملکرد محدودتری دارند. اما واضح است که آنها روز به روز بهتر می شوند.

عوامل مختلفی دست به دست هم داده اند و باعث شده اند که علاقه شرکت های بزرگ به کاربردهای PWA دوباره افزایش یابد. بهبود فناوری های کروم بدون شک تأثیر مهمی در این موضوع داشته است. اما عامل اقتصادی مهمتر است.

در سال های اخیر، اپل میلیاردها دلار ضرر مالی به متا وارد کرده است. بهبود حریم خصوصی اپل باعث کاهش تبلیغات هدفمند و در نتیجه کاهش درآمد شرکت هایی مانند متا می شود. کاربران آیفون به راحتی می توانند از ردیابی اطلاعات خود توسط فیس بوک و اینستاگرام جلوگیری کنند.

کارشناسان می گویند سخت گیری های اپل باعث شده شرکت هایی مانند متا توجه بیشتری به اپلیکیشن های تحت وب داشته باشند. اپل علاوه بر سخت گیری هایش، هزینه زیادی در اپ استور دارد که بسیاری از شرکت ها مخالف آن هستند. سال گذشته، مایکروسافت اعلام کرد که به توسعه دهندگانی که برنامه های غیر بازی را در فروشگاه مایکروسافت منتشر می کنند، کمیسیون صفر درصد ارائه می دهد.

هر آنچه باید در مورد برنامه های وب پیشرفته (PWA) بدانید.

برنامه های وب پیشرفته (PWA) نسل جدیدی از برنامه های وب هستند که می توانند آینده برنامه های تلفن همراه را متحول کنند. در این مقاله به بررسی جامع آنها می پردازیم.

مشاغلی که برنامه خود را از طریق فروشگاه مایکروسافت یا وب منتشر می کنند مجبور نیستند 30 درصد هزینه اپ استور و گوگل پلی را بپردازند. هزینه های اپل و گوگل همیشه در اخبار بوده است. در جدیدترین مثال، الون ماسک اپ استور به دلیل هزینه 30 درصدی اپل را مورد انتقاد قرار داد. در نتیجه این هزینه 30 درصدی، سرویس اشتراک آبی توییتر در آیفون هزینه بیشتری دارد.

یکی دیگر از دلایل مهمی که منجر به افزایش محبوبیت اپلیکیشن های تحت وب شده است، وضعیت اقتصاد جهانی است. کاهش قابل توجه سهام در سال گذشته شرکت های فناوری را به دنبال راه های جدیدی برای افزایش درآمد خود کرده است. در دنیایی که اپل با قدرت زیاد خود به دنبال دریافت هزینه های هنگفت است، هدایت کاربران به نسخه وب اقدامی عاقلانه تلقی می شود.