هزینه ماهانه Twitter Blue احتمالاً ۱۱ دلار در آیفون و ۷ دلار در وب است


مجله اطلاعات در گزارشی به نقل از منابع آگاه می نویسد که توییتر تصمیم گرفته است هزینه سرویس اشتراک توییتر بلو را تغییر دهد. بر این اساس، کاربران آیفون ملزم به پرداخت 11 دلار در ماه خواهند بود. کسانی که برای دریافت توییتر آبی از طریق وب سر می‌زنند، ماهانه هفت دلار می‌پردازند. افزایش قیمت آیفون به دلیل هزینه 30 درصدی اپ استور خواهد بود.

قبل از اینکه توییتر بلو متوقف شود، این سرویس اشتراک ماهانه هشت دلار هزینه داشت. اطلاعات می نویسد تعدادی از کارمندان توییتر از جزئیات تغییر قیمت سرویس آبی مطلع شده اند، البته فعلا نمی توان از قیمت های جدید مطمئن بود. الون ماسکمدیر عامل و مالک توییتر، ممکن است هر لحظه نظر خود را تغییر دهد.

اپل برای تمام خریدهای درون برنامه ای برنامه های آیفون بین 15 تا 30 درصد هزینه می گیرد. توییتر در تلاش است تا با افزایش قیمت سرویس Blue در آیفون جلوی کاهش درآمد خود را بگیرد. احتمالا تفاوت قیمت سرویس آبی باعث می شود بسیاری از کاربران از طریق نسخه تحت وب توییتر اقدام به خرید آن کنند.

توییتر اولین شرکتی نیست که به چنین کاری علاقه نشان می دهد. اسپاتیفای پیش از این نیز قیمت ماهانه سرویس اشتراک خود در آیفون را افزایش داده بود. چنین سیاستی ممکن است برای کاربرانی که از دلیل تفاوت قیمت آگاه نیستند گیج کننده باشد. اپل طبق قوانین خود مشکلی با اختلاف قیمت ندارد.

مقالات مرتبط:

احتمال تغییر قیمت سرویس آبی در حالی مطرح می شود که رابطه توییتر و اپل برای چند روز بحرانی بود. ماسک انگشت انتقاد را به سمت اپل گرفت و گفت که ترجیح می دهد با اپل وارد «جنگ» شود تا 30 درصد هزینه پرداخت کند. ماسک حتی گفت که اپل تهدید کرده است که سرویس توییتر را در اپ استور متوقف خواهد کرد. در نهایت تیم کوکمدیر عامل اپل از ایلان ماسک به اپل پارک دعوت کرد تا سوءتفاهم ها را برطرف کند.

سرویس آبی توییتر احتمالا فردا در دسترس خواهد بود. این سرویس امکان دریافت تیک آبی را برای تمامی کاربران فراهم می کند. چنین سیاستی منجر به جعل گسترده شد و در نهایت توییتر سرویس Blue را به طور موقت غیرفعال کرد. ایلان ماسک می گوید این سرویس جدید شامل کنه ها در رنگ های مختلف خواهد بود.