هزینه تولید هر واحد پیکسل 7 پرو 413 دلار است و 50 درصد قطعات آن توسط سامسونگ تولید می شود.


گزارش جدید Counterpoint نشان می دهد که هزینه تولید هر واحد از Pixel 7 Pro 413 دلار است. بنابراین هزینه تولید این محصول در مقایسه با رقبای خود ارزانتر است. بر اساس این گزارش، حدود 50 درصد از قطعات مدل 128 گیگابایتی پیکسل 7 پرو توسط سامسونگ تولید می شود.

گوگل در گوشی های پرچمدار جدید خود تنها از پنل های AMOLED سامسونگ با وضوح QHD+ استفاده کرده است. گفته می شود 20 درصد از هزینه تولید هر واحد پیکسل 7 پرو به نمایشگر آن اختصاص دارد. غول جستجوی اینترنتی از تراشه انحصاری Tensor G2 در سری پیکسل 7 استفاده می کند که با همکاری سامسونگ نیز تولید شده است. سیستم روی تراشه مذکور با فرآیند 5 نانومتری EUV تولید می شود و 7 درصد از کل هزینه تولید پیکسل 7 پرو مربوط به این قطعه است. گزارش ها نشان می دهد که هزینه تولید هر دستگاه تنسور G2 حدود 10 دلار بیشتر از نسل قبلی آن است.

به گفته 9to5Google، سامسونگ همچنین سنسور دوربین ISOCELL GN1 پیکسل 7 پرو و ​​دوربین سلفی و دوربین پریسکوپ را با زوم 5 برابری عرضه می کند. یکی دیگر از سخت افزارهای سامسونگ مورد استفاده در پیکسل 7 پرو، آنتن های mmWave است که با همکاری موراتا توسعه یافته است. ضمنا رم گوشی مذکور با همکاری سامسونگ و میکرون تولید شده است.