هزینه امنیت مارک زاکربرگ به 14 میلیون دلار در سال افزایش یافت


متا در پرونده ای در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، کمک هزینه سالانه قبل از مالیات را برای پوشش هزینه های امنیتی فاش کرد. مارک زاکربرگ که از سال 2018 در 10 میلیون دلار ثابت مانده بود، به 14 میلیون دلار افزایش یافته است. هیات مدیره این شرکت هفته گذشته افزایش 40 درصدی را برای تامین امنیت شخصی اعلام کرد زاکربرگ در شرایط فعلی تصمیم مناسب و ضروری است.

متا می گوید: افزایش هزینه های تامین امنیت شخصی زاکربرگ این برای رسیدگی به نگرانی های امنیتی به دلیل تهدیدات خاص اتخاذ شده است. زیرا جایگاه او به عنوان موسس و مدیرعامل متا بسیار حساس است.

به گفته TechSpot، 14 میلیون دلار در سال برای استخدام پرسنل جدید، خرید تجهیزات، خدمات، بهبود مسکن و سایر هزینه های مرتبط با امنیت هزینه می شود. زاکربرگ و خانواده او محسوب می شود. این خیلی زیاد به نظر می رسد، اما رقم نهایی برای ایمن نگه داشتن مدیر عامل متا حتی بالاتر خواهد بود زیرا پرونده SEC این شرکت سایر هزینه های مرتبط با امنیت را در نظر نمی گیرد. این غول جهانی رسانه های اجتماعی سال گذشته 16.8 میلیون دلار برای محافظت از آن هزینه کرد زاکربرگ هزینه کرد و علاوه بر آن 10 میلیون دلار کمک بلاعوض برای این کار اختصاص داد که مبلغ نهایی امنیت شخصی او را به 26.8 میلیون دلار رساند. علاوه بر این، در سال 2020 مبلغ 23.44 میلیون دلار برای حفظ امنیت بنیانگذار و مدیرعامل متا هزینه شده است.

بیشتر شرکت‌های بزرگ فناوری مبالغ هنگفتی را برای حفظ امنیت مدیران عامل خود و سایر مدیران ارشد هزینه می‌کنند، اما به نظر می‌رسد هزینه حفظ امنیت آنها در حال افزایش است. زاکربرگ این نسبت به هزینه های مشابه برای تامین امنیت مدیران سایر شرکت ها بیشتر است.

اگرچه متا میلیون ها دلار برای حفظ امنیت مدیر عامل شرکت و خانواده اش هزینه می کند، بعید به نظر می رسد که بتواند 11000 کارمند اخراج شده را راضی نگه دارد. اقدامی که زاکربرگ مسئولیت آن را بر عهده گرفت.

بایگانی SEC متا همچنین اشاره می کند که بنیانگذار این شرکت تنها 1 دلار در سال حقوق دریافت می کند، اما سهام آن درآمد بسیار بالاتری را نشان می دهد. شاید زاکربرگ او در فهرست 10 میلیاردر برتر بلومبرگ نیست، اما سرمایه 64.2 میلیارد دلاری او را در رده هجدهمین فرد ثروتمند جهان قرار می دهد.