هدست واقعیت ترکیبی اپل بزرگترین میراث رهبری تیم کوک خواهد بود


فایننشال تایمز به نقل از منابع آگاه می گوید که تیم کوک با حمایت از جف ویلیامزمدیر عامل اپل بر عرضه هدست واقعیت ترکیبی در سال 2023 تاکید کرده است. در حالی که اعضای تیم طراحی صنعتی اصرار داشتند که تاریخ رونمایی هدست تا حد امکان به تعویق بیفتد، تیم کوک با نظر آنها مخالف بود.

تا چند سال پیش، افراد کمی در داخل اپل می توانستند با خواسته های تیم طراحی این شرکت مخالف باشند. با این حال، از زمان فروپاشی جانی آیو از اپل، ساختار داخلی این شرکت متحول شده است و اکنون تیم طراحی کار خود را به جف ویلیامز گزارش می دهد.

جونی آیو که اکنون شرکت خود را دارد، یکی از چهره های معروف اپل بود و تاثیر مستقیمی بر طراحی بسیاری از محصولات این شرکت داشت.

یکی از مهندسان سابق اپل می گوید که در دوران رهبری تیم کوک، کنترل تیم عملیاتی بر فرآیند توسعه محصول افزایش یافته است. پیش از این، تیم طراحی جایگاه بسیار قدرتمندی داشت، اما اکنون وضعیت متفاوت است. تیم کوک قبل از اینکه مدیرعامل اپل شود، مدیر عامل این شرکت بود.

اپل اکنون دارای یک هیئت مدیره 12 نفره است. چهار نفر از این تیم قبلا در میدان عملیاتی فعالیت می کردند. این در حالی است که هیچ فردی به جای جانی آیو انتخاب نشده است. پس از جدایی آیو، نقش او به دو نفر واگذار شد که یکی از آنها به زودی اپل را ترک خواهد کرد.