هجوم میلیونرها برای سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال


بر اساس نتایج مطالعه سال 2022 توسط شرکت مشاوره مالی deVere Group، در حالی که بازار ارزهای دیجیتال در سال گذشته با چالش های مختلفی روبرو بود، 82 درصد از مشتریان میلیونر این شرکت به دنبال سرمایه گذاری در دارایی های دیجیتال مانند بیت کوین بودند.

به گزارش کوین تلگراف، نتایج یک نظرسنجی گروه deVere که در 30 ژانویه منتشر شد نشان می دهد که هشت نفر از 10 مشتری این شرکت با دارایی های قابل سرمایه گذاری بین 1.2 تا 6.1 میلیون دلار در 12 ماه گذشته از مشاوران مالی استفاده کرده اند. آنها خواسته اند در بازار ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنند.

نایجل گرینمدیر عامل و بنیانگذار گروه deVere می‌گوید که اگرچه مشاوران این شرکت معمولاً در بررسی‌های خود بسیار محافظه‌کار هستند، اما علاقه سرمایه‌گذاران به ارزهای دیجیتال به دلیل ارزش‌های اصلی بیت‌کوین است که دیجیتال، جهانی، بدون مرز، غیرمتمرکز و تغییرناپذیر است.

مطالعات DeVere در سال های گذشته نشان دهنده علاقه روزافزون افراد ثروتمند به سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال است.

نتایج مطالعات deVere در سال 2020 نشان داد که 73 درصد از 700 نفری که مورد بررسی قرار گرفتند، قبل از پایان سال 2022 ارز دیجیتال خریداری کرده و یا به دنبال سرمایه گذاری در این زمینه بودند. 68 درصد از مشتریان این شرکت قبلاً روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کرده اند یا قصد دارند تا پایان سال 2022 در این بازار سرمایه گذاری کنند.

سبز وی همچنین علاقه مشتریان موسسات مالی قدیمی مانند بلک راک، فیدلیتی و جی پی مورگان برای ارائه خدمات رمزنگاری در این شرکت ها را نشانه بسیار خوبی برای صنعت ارزهای دیجیتال عنوان کرد.

گزارش ژوئن 2022 توسط PricewaterhouseCoopers نشان داد که تقریباً یک سوم از 89 صندوق سرمایه گذاری سنتی که مورد بررسی قرار گرفته است قبلاً در دارایی های دیجیتال مانند بیت کوین سرمایه گذاری کرده اند.

مدیرعامل DeVere معتقد است که با پایان دوره زمستانی کریپتو که در سال 2022 آغاز شد، علاقه افراد و سرمایه گذاران برای حضور در این بازار افزایش خواهد یافت. وی در بخشی از توضیحات خود گفت:

البته، مشتریان ثروتمند deVere تنها کسانی نیستند که از سال گذشته به دنبال افزایش دارایی های دیجیتال خود هستند.

بر اساس گزارش 13 دسامبر 2022 جی پی مورگان، حدود 13 درصد از جمعیت آمریکا، یعنی 43 میلیون نفر، در مقطعی از زندگی خود ارزهای رمزنگاری شده خریداری کرده اند که نسبت به سال 2020 (سه درصد) افزایش قابل توجهی داشته است.