نکاتی برای انتخاب مانیتور گیمینگ GPlus


امروزه برندهای مختلفی مانند جی پلاس آی تی مانیتورهای باکیفیت تولید می کنند. قیمت مانیتور بازی برای گیمرها بسیار مهم است. زیرا این مانیتورها جزو ضروری ترین تجهیزات برای گیمرها هستند و بهتر است به گونه ای انتخاب شوند که بیشترین کارایی را داشته باشند.

در مانیتورهای بازی از سخت افزار قدرتمندی استفاده می شود تا کاربران بتوانند از بازی مورد نظر خود نهایت لذت را ببرند. از کیفیت چشمگیر و 4K تا حداقل پاسخگویی، همه از جمله ویژگی هایی هستند که باید در یک مانیتور بازی وجود داشته باشد.

ویژگی های مانیتور بازی

قبل از اینکه به سراغ قیمت مانیتور برویم، باید نگاهی به ویژگی های مانیتور گیمینگ بیندازیم. در واقع وقتی به دنبال خرید این محصولات هستیم باید بدانیم که چه ویژگی هایی دارند که آن ها را از سایر محصولات متمایز می کند. مطمئنا سیستم های بازی باید در قسمت بازی کمک زیادی به کاربر کنند تا از تجربه بازی خود لذت ببرد. به همین دلیل در ادامه به برخی از مهم ترین نکاتی که می توان به عنوان عوامل متمایز کننده مانیتورهای گیمینگ از سایر مانیتورها اشاره کرد.

1. اولین وجه تمایز این مانیتورها زمان پاسخگویی آنهاست. در واقع به مدت زمانی که مانیتور تصویر فعلی را به تصویر جدید تبدیل می کند، Response Time می گویند. هر چه این زمان کوتاه تر باشد، شرایط ایده آل تری برای گیمر خواهد بود.

2. دومین ویژگی مانیتورهای گیمینگ که بر قیمت آن ها تاثیر می گذارد، مربوط به سایز صفحه نمایش آن ها است. در واقع گیمرها باید یک صفحه نمایش مناسب و نه خیلی کوچک برای بازی های خود انتخاب کنند. این ویژگی به ویژگی های گیمر و میزان فضای موجود مربوط می شود.

3. وضوح صفحه نمایش یکی دیگر از عوامل مهم در انتخاب مانیتور گیمینگ است. هر چه رزولوشن صفحه نمایش بالاتر باشد، کیفیت و جزئیات بیشتری نمایش داده می شود.

علاوه بر ویژگی های ذکر شده، معیارهای دیگری مانند قیمت و نوع پنل و نرخ به روز رسانی تصویر نیز در انتخاب مانیتور گیمینگ مناسب تاثیرگذار است.

اگر گیمر هستید، باید به دنبال مانیتوری با نرخ تازه سازی حداقل 75 هرتز باشید. اکثر مانیتورهای بازی برای ارائه حداقل 120 هرتز طراحی شده اند. اگر گیمر نیستید، نرخ رفرش 60 هرتز برای کار شما خوب است.

نرخ تازه سازی مانیتور بازی شما به تعداد دفعاتی که مانیتور یک تصویر جدید در هر ثانیه نمایش می دهد اشاره دارد. به عبارت دیگر، تعداد دفعاتی که مانیتور شما با اطلاعات جدید در هر ثانیه به روز می شود، نرخ تازه سازی مانیتور شما را مشخص می کند. همچنین این ویژگی بر حسب هرتز اندازه گیری می شود.

اگر صفحه نمایش مانیتور بازی شما دارای نرخ تجدید 144 هرتز است، به این معنی است که صفحه نمایش تصویر را 144 بار در ثانیه تازه می کند. هرچه نرخ تازه سازی بیشتر باشد، بهتر است. این نرخ حتی برای افرادی که گیمر نیستند نیز بسیار مهم است.

یک مانیتور گیمینگ فوق عریض را با یک صفحه عریض معمولی اشتباه نگیرید. صفحه نمایش های فوق عریض یا فوق عریض به شما این امکان را می دهد که تجربه خوبی از تماشای فیلم داشته باشید. شما می توانید میدان دید را در بازی ها بدون ایجاد افکت گسترش دهید. اگر میدان دید وسیع تری را برای شناسایی زودتر دشمنان یا غرق شدن در محیط بازی ترجیح می دهید، ما مانیتور بازی Ultra Wide را به شما پیشنهاد می کنیم.

فناوری SuperSpeed ​​IPS زمان پاسخگویی را به 1 میلی ثانیه کاهش می دهد. در عین حال تصاویر شفاف و کیفیتی بی نظیر را در اختیار کاربران قرار می دهد. این فناوری وضوح و نرخ تازه سازی چشمگیر، کیفیت صفحه نمایش دقیق و تجربه بازی روان را برای شما به ارمغان می آورد.