نمونه تصویر دوربین اصلی گلکسی اس 23 اولترا برتری آن را نسبت به اس 22 اولترا و پیکسل 7 پرو نشان می دهد.


افشاگر معروف Ice Universe قبلا جزئیاتی در مورد سری گلکسی S23 سامسونگ به اشتراک گذاشته است و این بار برخی از ویژگی های دوربین S23 Ultra را فاش کرده است. پیش از این، گزارش هایی در مورد قابلیت زوم برتر S23 Ultra نسبت به S22 Ultra منتشر شده بود و اکنون مقایسه ای بین دوربین اصلی پرچمدار نسل بعدی این غول فناوری کره جنوبی با گوشی برتر فعلی آن انجام شده است. و همچنین پیکسل 7 پرو گوگل.

مقایسه عکس سوژه که کدو حلوایی است، تفاوت کیفیت دوربین های S23 Ultra، S22 Ultra و Pixel 7 Pro را نشان می دهد. Ice Universe از دنبال کنندگان اکانت توییتر خود خواست بدون اینکه بدانند کدام عکس با کدام گوشی گرفته شده است، بهترین ها را انتخاب کنند. اکثر فالوورهای او اولین عکس را انتخاب کردند که با دوربین اصلی S23 Ultra گرفته شد. جای تعجب نیست که کیفیت تصویر پرچمدار بعدی سامسونگ بهتر از نسل فعلی آن خواهد بود و کیفیت بالاتر آن نسبت به پیکسل 7 پرو کاملاً محسوس است.

مقایسه کیفیت تصویر Galaxy S23 Ultra با S22 Ultra و Pixel 7 Pro

(از راست به چپ، تصویر نمونه مربوط به Pixel 7 Pro، Galaxy S22 Ultra و Galaxy S23 Ultra است)

پیکسل 7 پرو گوگل از نظر قدرت عکاسی امتیاز بسیار بالایی را دریافت کرده است و به عنوان مثال، طبق DXOMark، تنها دوربین هواوی میت 50 پرو بهتر از پرچمدار فعلی گوگل عمل می کند. در مقایسه، امتیاز DXO این دو دستگاه به ترتیب 147 و 149 است. گلکسی اس 22 اولترا با امتیاز 135 در رتبه دوازدهم لیست این معیار قرار دارد و مقایسه نشان می دهد دوربین این گوشی در ثبت جزئیات سطح کدو نسبت به مدل جدیدش ضعیف است. با این حال، مشکل مذکور در S23 Ultra دیده نمی‌شود زیرا تصویر میوه پرتقال را با جزئیات بسیار بیشتر و وضوح بالاتر نسبت به نمونه عکس‌های گرفته شده با دستگاه‌های دیگر ثبت کرده است.