نقاشی های رنگ روغن از فضای داخلی که معنای خانه را به تصویر می کشد


اکاترینا پوپووا او با نقاشی های رنگ روغن معمولی خود ما را به فضای شخصی خود دعوت می کند. نقاش ساکن فیلادلفیا، فضای داخلی را در هر دو پالت رنگی گرم و سرد به عنوان راهی برای کشف معنای خانه به تصویر می‌کشد. او بیننده را به این فضاهای رمانتیک و زندگی شده در گالری کول پاریس دعوت می کند که در 17 نوامبر 2022 افتتاح می شود.

یک تخت نامرتب، یک پنجره باز، یک وان حمام پر از آب، همه این حرکات ساده زندگی روزمره در نقاشی های پوپووا به سطح جدیدی ارتقا یافته است. او با قلموی نقاشی و استفاده چشمگیر از رنگ ها می تواند به این اتاق ها جان بدهد و فضایی از رمز و راز و حس آشنایی ایجاد کند. نقاشی های او گرما و زیبایی فضاهای خانگی را برجسته می کند، از جمله اشیایی که به حضور انسان بدون هیچ گونه فیگور در کادر اشاره می کنند. در هر بوم می‌توانیم خود را در صحنه‌های بسیار واقع‌گرایانه و قابل ربط گم کنیم و در عین حال از چشم هنرمند برای ترکیب‌بندی و استعدادهای فنی او قدردانی کنیم. در زمانی که بسیاری از مردم در سراسر جهان بیشتر روز خود را در این نوع فضاهای داخلی می گذرانند، نقاشی ها به استعاره ای برای وقت گذاشتن، حضور و لذت بردن لحظه به لحظه از زندگی تبدیل می شوند.

از طریق آثار اکارتینا می توان فهمید که یک خانه تنها با موقعیت مکانی تعریف نمی شود. اتاق هایی که در آن زندگی می کنیم و خانه هایی که می سازیم لایه لایه و ظریف هستند. روشی که صبح‌ها ملحفه‌هایمان را روی تخت می‌اندازیم یا وقتی از یک فنجان چای در بالکن لذت می‌بریم. ژست های کوچک شخصیت فردی ما چیزی است که با هم ترکیب می شود تا فضایی از صمیمیت و یک خانه واقعا فردی ایجاد کند.


نقاشی های رنگ روغن داخلی

نقاشی های رنگ روغن داخلی

نقاشی های رنگ روغن داخلی

نقاشی های رنگ روغن داخلی

نقاشی های رنگ روغن داخلی

نقاشی های رنگ روغن داخلی

نقاشی های رنگ روغن داخلی

نقاشی های رنگ روغن داخلی

***

امیدواریم از تماشای این قسمت از شاتر لذت برده باشید. برای دیدن آثار بیشتر به سایت اکاترینا پپووا مراجعه کنید. نظر شما در مورد این نقاشی ها چیست؟ کدام یک را بیشتر دوست داشتید؟