نظرسنجی Jobvision: از بیکاری تا به خطر انداختن امنیت شغلی در دو ماه اخیر


نتایج نظرسنجی Jobvision، سایت کاریابی و اشتغال کشور، تغییرات مهمی را در وضعیت استخدامی افراد در عصر محدودیت و اختلال در اینترنت کشور نشان می دهد. این نظرسنجی با شرکت 8000 نفر از مخاطبان این پلتفرم کاریابی انجام شده و از موضوعاتی مانند از دست دادن شغل و آسیب به مشاغلی مانند دیجیتال مارکتینگ و سئو خبر می دهد.

در میان 8000 شرکت کننده در نظرسنجی Jobvision، 23 درصد از مردم گفتند که شغل خود را در نتیجه سیاست های محدودکننده اینترنت از دست داده اند. در حالی که وضعیت شغلی 50 درصد از افراد شرکت کننده در این نظرسنجی تغییری نداشته است، 12 درصد از افراد اعلام کرده اند که احتمال تعدیل نیرو وجود دارد و امنیت شغلی آنها در خطر است. 15 درصد دیگر از این افراد نیز گفته اند حقوقشان کاهش یافته یا با تاخیر حقوق دریافت کرده اند.

نتیجه نظرسنجی Jobvision

این روزها افراد زیادی در مشاغل مختلف تحت تاثیر اختلالات و محدودیت های اینترنت قرار گرفته اند. از برنامه نویسانی که کار بدون دسترسی به اینترنت برایشان دشوارتر شده است، تا طراحان گرافیک و ویراستارانی که به دلیل از دست دادن شغل و عدم دسترسی به ابزار کار با کاهش شدید درآمد مواجه شده اند و تاجرانی که مشکلاتشان به اوج رسید؛ اما در بین همه این افراد، فعالان دیجیتال مارکتینگ به نظر بیشترین تاثیر را از فیلترینگ و کندی اینترنت می‌بینند.

نتایج نظرسنجی Jobvision نیز به همین موضوع اشاره دارد: در بین گروه‌های شغلی مختلف، نیاز به نیروی کار در زمینه‌های «بازاریابی دیجیتال و سئو»، «ترجمه، تولید محتوا، نگارش و ویرایش»، «فروش و بازاریابی» کاهش یافته است. ” و “خدمات و پشتیبانی”. مشتریان» بیش از سایر مشاغل بوده است.

نظرسنجی Jobvision

در حالی که دولت همچنان در تلاش برای به دست آوردن اطلاعات موثق برای برآورد میزان خسارت وارده به مشاغل و مشاغل مرتبط با اینترنت است و اعداد و ارقام و آمارهای اعلام شده را عجیب و غریب می داند و رد می کند، هر روز مشاغل بیشتری آسیب می بینند و مردم در تنگنا قرار می گیرند. مشکلات مالی و غیره آنها با مشکلات مالی زیادی روبرو هستند.