نظارت بر چرخه قاعدگی از طریق سنسور دما؛ جدیدترین ویژگی Samsung Galaxy Watch 5


با عرضه گلکسی واچ 5، سامسونگ بالاخره سنسور دما را به ساعت های هوشمند خود اضافه کرد. زمانی که گلکسی واچ 5 عرضه شد، سنسور دمای این ساعت کار خاصی انجام نداد. بر اساس گزارش Verge، سامسونگ با همکاری توسعه‌دهنده اپلیکیشن Natural Cycles قصد دارد تا نظارت بر چرخه قاعدگی را از طریق سنسورهای دما در گلکسی واچ 5 فعال کند.

در یک بیانیه مطبوعاتی، سامسونگ می گوید ویژگی جدید Galaxy Watch 5 اطلاعات بیشتری در مورد چرخه قاعدگی ارائه می دهد. در حال حاضر جزئیات دقیقی از ویژگی فوق در گلکسی واچ 5 اعلام نشده است.

چرخه قاعدگی و سیستم های نظارت بر باروری به روش های مختلفی در گجت های پوشیدنی ارائه می شوند. به عنوان مثال، اپل از سنسورهای دما در Apple Watch Series 8 و Apple Watch Ultra استفاده می کند تا کاربر را از زمان تخمینی تخمک گذاری قبلی مطلع کند. اما زمان تخمک گذاری بعدی را پیش بینی نمی کند.

همچنین نسل سوم حلقه هوشمند Oura Ring با استفاده از سنسور دما شروع چرخه قاعدگی بعدی را پیش بینی می کند. سایر شرکت های فعال در بازار گجت های پوشیدنی مانند گارمین علاوه بر نظارت بر قاعدگی، نظارت بر بارداری را نیز ارائه می دهند.

سامسونگ می گوید که ویژگی جدید گلکسی واچ 5 برای امکان نظارت بر چرخه قاعدگی به روشی ساده و جامع طراحی شده است. این ویژگی شامل تخمین زمان تخمک گذاری قبلی و پیش بینی زمان شروع سیکل قاعدگی بعدی است.

Natural Cycles یکی از تنها دو شرکتی است که مجوز FDA را برای ارائه کنترل تولد دیجیتال دریافت کرده است. این اولین بار نیست که سیستم Natural Cycles وارد ابزارهای پوشیدنی می شود. اما این اولین بار است که الگوریتم این شرکت به ساعت های هوشمند راه پیدا می کند.

Natural Cycles در سال 2021 مجوزهای لازم را برای توسعه سیستمی برای پیش بینی بارداری با جمع آوری داده های دما از ابزارهای پوشیدنی دریافت کرد. Natural Cycles سال گذشته با Oura Health همکاری کرد تا از داده های حلقه هوشمند این شرکت استفاده کند.

سامسونگ می گوید که دارندگان گلکسی واچ 5 و گلکسی واچ 5 پرو برای دسترسی به ویژگی جدید نیازی به دانلود اپلیکیشن جداگانه ندارند و این قابلیت در قالب سرویس سلامت سامسونگ ارائه خواهد شد. سامسونگ با گذشت زمان ویژگی های جدیدی را به Samsung Health اضافه کرده است تا این اپلیکیشن بهتر از همیشه بر سلامت کاربران نظارت داشته باشد.

سامسونگ می گوید که قابلیت نظارت بر چرخه قاعدگی بر اساس سنسور دما توسط وزارت ایمنی غذا و دارو در کره جنوبی تایید شده است و با الزامات اروپا نیز سازگار است. ویژگی جدید گلکسی واچ 5 در سه ماهه دوم سال جاری در 32 کشور جهان از جمله آمریکا و بریتانیا در دسترس خواهد بود.

فیت بیت اولین شرکتی در جهان بود که در سال 2018 نظارت بر چرخه قاعدگی را به گجت های پوشیدنی اضافه کرد. یک سال بعد، اپل و گارمین نیز ویژگی مشابهی را به محصولات خود آوردند. سامسونگ برای اولین بار در سال 2020 از این ویژگی در ساعت های خود استفاده کرد.