نسخه جدید گوگل کروم روی ویندوز 7 و ویندوز 8 اجرا نمی شود


اگر از Google Chrome در رایانه قدیمی استفاده می کنید، احتمالاً زمان آن رسیده که سخت افزار سیستم خود را ارتقا دهید. نسخه جدید مرورگر کروم که امروز در دسترس است از سیستم عامل های Windows 7، Windows 8، Windows 8.1، Windows Server 2012 و Windows Server 2012 R2 پشتیبانی نمی کند. در اوایل سال جاری، مایکروسافت انتشار به روز رسانی های امنیتی برای ویندوز 7، ویندوز 8 و ویندوز 8.1 را متوقف کرد.

Chrome 110 تعدادی از مشکلات امنیتی را برطرف می کند و ویژگی های جدیدی را میزبانی می کند. در این نسخه کروم، می‌توانید صفحات خطای شبکه را سفارشی کنید و از سیستم احراز هویت بیومتریک برای پر کردن فرم‌های ورود استفاده کنید. گوگل می گوید از این پس، یک هفته مانده به انتشار نسخه نهایی کروم، این مرورگر را به صورت محدود در دسترس قرار می دهد.

بر اساس گزارش Verge، این اولین بار است که نصب نسخه جدید گوگل کروم مشروط به استفاده از ویندوز 10 و ویندوز 11 است. نسخه های قدیمی کروم همچنان بر روی ویندوز 7، ویندوز 8 و ویندوز 8.1 اجرا خواهند شد. کامپیوترها؛ با این حال، نه مرورگر و نه سیستم عامل به روز رسانی امنیتی جدیدی دریافت نخواهند کرد.

مایکروسافت نگفته است که چند نفر در حال حاضر به استفاده از ویندوز 7 ادامه می دهند. اما یک موسسه مستقل تعداد کاربران ویندوز 7 را در سال 2021 حدود 100 میلیون نفر اعلام کرد. بررسی دیگری نیز نشان می دهد که تعداد کاربران ویندوز 7 بیشتر از ویندوز 11 است.