نحوه راه اندازی و استفاده از Microsoft Game Pass


در صورتی که اطلاعات وارد شده صحیح باشد، با موفقیت وارد حساب کاربری خود خواهید شد. در این مرحله، کنسول Xbox ممکن است از شما بخواهد که حساب کاربری جدید را به عنوان خانه تنظیم کنید. در هنگام استفاده از ظرفیت کامل نیازی به نگرانی در این مورد نیست و می توانید گزینه Make this my home xbox را روشن یا خاموش کنید.

کار تمام شده است و شما می توانید با جابجایی به حساب کاربری دیگری که در کنسول Xbox به آن وارد شده اید، به تمام ویژگی های Gamepass دسترسی پیدا کنید. علاوه بر این، از آنجایی که تمام ظرفیت حساب کاربری متعلق به شماست، می توانید از همان نام کاربری و رمز عبور دریافتی به عنوان حساب اصلی خود در کنسول استفاده کنید.

نحوه راه اندازی Gameps Ultimate با ظرفیت خانه

اگر اکانت گیم پس با ظرفیت خانه خریداری کرده اید، روش وارد کردن آن دقیقاً مشابه با ظرفیت کامل است. بنابراین ابتدا باید دکمه Xbox controller را فشار دهید و سپس در قسمت Profile and System گزینه Add or Switch را وارد کنید. اکنون ایمیل و رمز عبور دریافتی را وارد کرده و در مراحل بعدی فقط گزینه های Next یا Skip This یا No Barriers را انتخاب کنید. اگر اطلاعات را به درستی وارد کرده باشید، این حساب به مجموعه اکانت های ثبت شده در کنسول ایکس باکس شما اضافه می شود.

نکته مهم این است که پس از ورود به اکانت Gamepass Ultimate با ظرفیت خانگی در کنسول ایکس باکس، باید به حساب شخصی خود سوئیچ کنید و هرگز و تاکید می کنیم هرگز و هرگز دوباره وارد حساب خریداری شده خود نشوید.

کار تمام شده است و از این پس هر بار که کنسول خود را روشن کرده و وارد حساب کاربری خود (و نه اکانت خریداری شده Gamepost Ultimate Home) می شوید، به مجموعه بازی ها و خدمات دسترسی خواهید داشت.

نحوه راه اندازی Gameps Ultimate با ظرفیت سوئیچ (غیر خانگی)

ابتدا باید مانند روش های بالا ظرفیت سوئیچ خود را روی کنسول ایکس باکس خود ثبت کنید و حتما تیک گزینه Make this my home xbox را بردارید. تفاوت مهم این نوع اکانت های با ظرفیت کامل با هوم در این است که هر بار که کنسول را روشن می کنید، ابتدا باید وارد اکانت گیم پس خریداری شده شوید و سپس به حساب شخصی خود سوئیچ کنید تا بتوانید به خدمات و بازی های گیم پس دسترسی داشته باشید. .

در واقع برخلاف ظرفیت Home که فقط یک بار نیاز به تنظیم دارد و به هیچ وجه نباید آن را وارد کنید، در ظرفیت سوییچ، هر بار که کنسول ایکس باکس را روشن می کنید، ابتدا باید وارد حساب خریداری شده شوید و سپس به حساب اصلی خود بروید.

نکات مهم هنگام افزودن یک حساب Gameplay Ultimate در Xbox

هنگام تنظیم یک حساب Gameplay Ultimate در کنسول ایکس باکس، احتمالاً با مواردی روبرو خواهید شد که به شما کمک می کند روند را به درستی انجام دهید.

من یاد گرفتم که چگونه یک اکانت Gameplay Ultimate ایجاد کنم

اگر اکانت Gameps Ultimate خود را با ظرفیت Home خریداری کرده اید، باید این مرحله را نیز انجام دهید. توجه داشته باشید که حساب‌های سوئیچ یا غیرخانه هرگز نباید این مرحله را انجام دهند. همچنین اگر ظرفیت کامل را خریداری کرده اید، این مرحله برای شما اختیاری است و می توانید از آن صرف نظر کنید.

  • وارد قسمت تنظیمات کنسول ایکس باکس شده و گزینه General را انتخاب کنید.
  • در این مرحله وارد قسمت Personalization شوید.
  • اکنون باید گزینه My Home XBox را فعال کنید.
  • در مرحله آخر گزینه Make This My Home XBox را انتخاب کنید.

اگر پس از ورود به صفحه بالا با گزینه Remove This As My Home XBox مواجه شدید، حساب شما در حال حاضر خانه است و نیازی به انجام هیچ مرحله اضافی ندارید.

نحوه تغییر حساب در کنسول ایکس باکس

می توانید از چندین حساب کاربری مختلف در کنسول ایکس باکس خود استفاده کنید. اگر اکانت Gameps Ultimate شما خانگی یا سوییچ (غیر خانگی) است، همانطور که در مراحل راه اندازی اشاره کردیم، باید بین اکانت ها جابجا یا به اصطلاح سوئیچ کنید که مراحل آن در زیر آورده شده است.

این مرحله برای اکانت های کامل ضروری نیست و اکانت های خانگی فقط باید یک بار در طول راه اندازی اولیه این کار را انجام دهند.

  • دکمه XBox را روی کنترلر Xbox خود فشار دهید و Profile & System را انتخاب کنید.
  • حالا باید گزینه Add or Switch را انتخاب کنید.
  • در این مرحله تمامی حساب های کاربری که در کنسول ایکس باکس شما وارد شده اند نمایش داده می شوند.
  • حال باید اکانت Gamepass خریداری شده ای را که در مراحل قبل به کنسول اضافه کرده اید وارد کنید.
  • پس از مشاهده پیغام ورود موفقیت آمیز به اکانت Gamepass Ultimate، همین مراحل را تکرار کرده و در مرحله آخر به جای اکانت خریداری شده، وارد اکانت شخصی ایکس باکس خود شوید.

اکنون می توانید با حساب شخصی خود به تمامی خدمات Gamepass Ultimate Xbox دسترسی داشته باشید و از صدها عنوان بازی منتشر شده در آن لذت ببرید.

بهترین بازی های گامپ برای ایکس باکس

در این قسمت از مقاله قصد داریم به تعدادی از بهترین و جذاب ترین بازی های منتشر شده در سرویس Game Pass Xbox اشاره کنیم. عناوینی که خرید جداگانه آنها گران است اما همانطور که اشاره کردیم با راه اندازی سرویس Game Pass بر روی کنسول ایکس باکس خود می توانید بدون پرداخت هزینه اضافی به تمامی این بازی ها دسترسی داشته باشید.

لطفا توجه داشته باشید که این لیست بر اساس بازی های موجود در سرویس Xbox Gameplay در هفته اول آوریل 2023 است.

Halo: The Master Chief Collection

Ni No Kuni II: Revenant Kingdom – The Prince’s Edition

Mortal Shell: Enhanced Edition

Star Wars Jedi: Fallen Order

قطعاً نمی‌توانیم در این مقاله به تمامی بازی‌های مهم و برتر سرویس Gamepass بپردازیم و می‌توانید با صرف کمی وقت، تمامی این بازی‌ها را از طریق کنسول ایکس‌باکس خود مرور و در صورت تمایل آن‌ها را نصب کنید.