نحوه دریافت پیام های iMessage آیفون در ویندوز 11


یکی از ویژگی های ارزشمند در مقاله بهترین و کاربردی ترین ویژگی ویندوز 11 در سال 2023 که با خوشحالی به آن اشاره کردیم، اضافه شدن قابلیت دریافت پیام های iMessage اپل در ویندوز 11 بود.

سرانجام پس از مدت ها و با وجود اکوسیستم بسته اپل، مایکروسافت تصمیم گرفت قدمی جلو بگذارد و کاربران ویندوزی را که آیفون دارند راضی تر از قبل کند.

مایکروسافت در آخرین نسخه ویندوز 11 Phone Link را برای iOS معرفی کرده است. با نصب نسخه بتا Phone Link برای iOS، می‌توانید تماس‌ها، پیامک‌ها و اعلان‌های مهم را از آیفون خود در دسکتاپ دریافت کنید، در حالی که روی رایانه شخصی ویندوز 11 خود کار می‌کنید. در این مورد، شانس با کاربران اندرویدی بوده است زیرا آنها از مدت ها پیش چنین ویژگی هایی و حتی بیشتر از آن را داشتند.

متأسفانه همه بلافاصله به این ویژگی دسترسی نخواهند داشت. قابلیت ذکر شده اکنون به تدریج در اختیار کاربران ویندوز اینسایدر قرار می گیرد. حتی اگر تمام مراحل زیر را دنبال کنید، ممکن است متوجه شوید که هنوز نمی توانید آیفون را به رایانه خود متصل کنید، به سابقه چت خود دسترسی پیدا کنید، پیام های گروهی ارسال یا دریافت کنید، یا تصاویر و ویدیوها را مشاهده یا ارسال کنید.

در این مقاله نحوه ثبت نام در برنامه Insider، محل پیدا کردن اپلیکیشن ضروری آیفون، نحوه جفت کردن دو دستگاه و در نهایت نحوه استفاده از رایانه شخصی برای ارسال پیام را به شما آموزش می دهیم.

نحوه دریافت پیام های iMessage در ویندوز 11

امکان دریافت پیام های آیفون در ویندوز به برخی از کاربران محدود شده است. مایکروسافت زمان خاصی را برای در دسترس بودن عمومی این ویژگی اعلام نکرده است. در اواخر فوریه، این شرکت اعلام کرد که آزمایش و جمع آوری بازخورد از کاربران آیفون که بخشی از برنامه Insider هستند را آغاز کرده است.

از آن زمان تاکنون هیچ اطلاعیه ای در مورد زمان بندی یا پیشرفت وجود نداشته است. در حال حاضر، اگر می خواهید به این ویژگی دسترسی داشته باشید، بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که از طریق برنامه Insider به کانال Preview Release بپیوندید. در ادامه به طور کامل شما را راهنمایی می کنیم.

1. نحوه ثبت نام در برنامه Insider

اگر مشکلی ندارید که با باگ های گاه به گاه در رایانه شخصی ویندوز 11 خود مقابله کنید، می توانید در برنامه Windows Insider ثبت نام کنید تا نسخه های بتا به روز رسانی های آینده ویندوز را نصب کنید. برای ثبت نام باید:

  • از تنظیمات کامپیوتر شما به به روز رسانی ویندوز و سپس برنامه Windows Insider برو
  • در صورت لزوم، حساب مایکروسافت خود را با کلیک کردن روی دکمه یک حساب کاربری را پیوند دهید وارد.
  • پس از انجام این کار، باید یکی از کانال ها را پیش نمایش کنید توسعه دهنده ،بتا یا پیش نمایش انتشار انتخاب کنید. بیایید نگاهی به هر کانال بیندازیم:

1. کانال توسعه دهنده این بیشتر برای توسعه دهندگانی است که با عیب یابی و مقابله با باگ ها سر و کار دارند. Dev کمترین ثبات را در بین سه کانال دارد.

2. کانال بتا این کانال کمی تمیزتر از کانال Dev است، اما اگر آن را انتخاب کنید همچنان در معرض خطر مشکلات و اشکالات قرار خواهید داشت.

3. کانال پیش نمایش انتشار، پایدارترین کانال در بین سه کانال است. بنابراین اگر این کار را فقط برای دسترسی زودهنگام به برنامه iPhone Link انجام می دهید، باید به کانال Release Preview بپیوندید.

  • پس از انتخاب یک کانال پیش نمایش، یک به روز رسانی ویندوز با ساخت مرتبط در دسترس خواهید داشت. با رفتن به تنظیمات و به روز رسانی ویندوزآپدیت را دانلود و نصب کنید.
  • پس از هر بار راه‌اندازی مجدد برای نصب و به‌روزرسانی، به صفحه Windows Update برگردید و به‌روزرسانی‌های بیشتری را بررسی کنید تا زمانی که هیچ موردی باقی نمانده باشد.

2. برنامه Phone Link را برای iOS نصب و راه اندازی کنید

برای اینکه مایکروسافت جادوی خود را انجام دهد و مکالمات iMessage شما را در رایانه شخصی شما نمایش دهد، باید:

از برنامه مطمئن شوید Phone Link در رایانه شخصی شما به روز می شود. برای این شغل:

  • برنامه Microsoft Store را باز کنید.
  • به کتابخانه و سپس دریافت به روز رسانی برو هر زمان که به‌روزرسانی‌هایی که منتظر نصب هستند ظاهر می‌شوند، روی همه را بروز رسانی کن کلیک.