نبرد دستیاران دیجیتال؛ دستیار همچنان بیکسبی، سیری و الکسا را ​​شکست می دهد


دستیارهای صوتی سال گذشته کمتر از سال های گذشته مورد توجه قرار گرفتند، اما هنوز هم جالب است که ببینیم چگونه آنها با روش های استفاده روزمره مقایسه می شوند. جای تعجب نیست که دستیار گوگل در مقایسه اخیر قهرمانی را به دست آورد و فاصله خود را با سیری اپل، بیکسبی سامسونگ و به خصوص الکسای آمازون حفظ کرد.

در چند سال گذشته، Google Assistant به عنوان بهترین دستیار صوتی در گوشی های هوشمند از نظر دقت و عملکرد کلی شناخته شده است. دستیابی به چنین نتیجه ای چندان تعجب آور نیست زیرا Assistant به دانش عمیق غول جستجوی اینترنتی و مدل های گسترده ای که این شرکت برای آموزش هوش مصنوعی خود استفاده می کند، دسترسی کامل دارد.

کانال معروف یوتیوب MKBHD دستیار صوتی گوگل را در مقابل سیری اپل، بیکسبی سامسونگ و الکسای آمازون قرار داد و مشخص است که دستیار برنده بوده است. البته نکات جالبی در مورد این مقایسه وجود دارد.

در دوربین تماشا کنید

همه دستیارهای صوتی بررسی شده توسط MKBHD در ارائه حقایق عمومی مانند آب و هوا، تنظیم تایمر و موارد مشابه بسیار خوب عمل می کنند. البته علامت گذاری می کند اشاره می کند که سیری به طور عجیبی توانایی تنظیم بیش از یک تایمر را ارائه نمی دهد. به گفته 9to5Google، دستیار گوگل و بیکسبی با توانایی انجام کارهایی مانند تعامل واقعی با برنامه ها، مانند گرفتن عکس یا شروع ضبط صدا، بیشترین کنترل را بر روی دستگاه ارائه می دهند. بیکسبی ادغام های بسیار عمیقی در این بخش دارد زیرا سامسونگ چنین هدفی را برای دستیار شخصی خود در نظر گرفته است. اما دستیار با پشتیبانی از جستجوی تصاویر و امکان اعلام زمان شروع یک برنامه تلویزیونی، فاصله چندانی با دستیار کره ای در این دپارتمان ندارد.

بزرگترین نکته در مورد مقایسه دستیارهای صوتی، شکست بزرگ آمازون الکسا است.

شاید دلیل اصلی عملکرد ضعیف الکسا این باشد که دستیار بخش اصلی گوشی هوشمند شما نیست، اما مشکل دستیار صوتی در یافتن حقایق، ناتوانی در تعامل با برنامه‌ها و حالت‌های مکالمه ضعیف، آن را به یک گزینه بسیار پایین‌تر برای گوشی هوشمند تبدیل کرده است. .

از طرفی این امکان وجود دارد که خانه هوشمند شما تاثیر زیادی روی دستیار مورد نظر شما داشته باشد. Google Assistant گسترده ترین پشتیبانی را برای محصولات خانه هوشمند دارد، اما اگر سرمایه گذاری زیادی روی اکوسیستم Alexa یا HomeKit دارید، ممکن است انتخاب شما متفاوت باشد.