میزان سرمایه از دست رفته در بازار ارزهای دیجیتال به 30 میلیارد دلار رسید


گزارش کردن Gizmochina، پیش بینی می شود بین سال های 2023 تا 2025 شاهد افزایش قابل توجهی در میزان کلاهبرداری در حوزه ارزهای دیجیتال باشیم و طبق پیش بینی ها، این رقم در سال جاری به 16 میلیارد دلار و تا سال 2025 به 20 میلیارد دلار افزایش خواهد یافت. نکته جالب این است که تنها یک پنجم وجوه مسروقه کشف شده است.

تقلب به دلایل مختلفی در صنعت ارزهای دیجیتال رایج شده است. اولاً، ارزهای دیجیتال و بلاک چین فناوری‌های نسبتاً جدید و پیچیده‌ای هستند و این ویژگی درک درست آن‌ها را برای مردم عادی کمی دشوار کرده است. عدم درک صحیح از نحوه عملکرد بازار ارزهای دیجیتال، خطر کلاهبرداری افراد را به شدت افزایش داده است. نکته دوم این است که ماهیت غیرمتمرکز و ناشناس ارزهای دیجیتال و بلاک چین می‌تواند کار را برای مجرمان سایبری آسان‌تر کند، زیرا پیگرد قانونی آنها سخت‌تر است. در نهایت، هیاهوها و گمانه زنی های نادرست در مورد ارزهای رمزپایه باعث شده است که بسیاری از افراد ناآگاه فکر کنند که با سرمایه گذاری در این زمینه، مسیر صد ساله را یک شبه طی کرده و به ثروت های هنگفتی دست خواهند یافت. کلاهبرداران اغلب از طمع افراد سوء استفاده می کنند و آنها را تشویق به سرمایه گذاری در طرح های متقلبانه می کنند.

بنابراین توصیه می شود قبل از سرمایه گذاری در بازار ارزهای رمزپایه، حتماً تحقیق کاملی در مورد آن انجام دهید و از راهنمایی افراد آگاه و قابل اعتماد استفاده کنید. شما همچنین می توانید مقاله را مطالعه کنید روش های سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال را بخوانید زیرا در این مقاله به طور مفصل در مورد روش های صحیح و قانونی درآمدزایی از حوزه کریپتو صحبت کرده ایم.