میخ دیگری بر تابوت اینترنت اکسپلورر. ویندوز 10 با مرورگر بدنام مایکروسافت خداحافظی کرد


اینترنت اکسپلورر نسخه 11 هرگز به عنوان مرورگر اصلی ویندوز 10 شناخته نشد و در واقع می توان آن را نسخه قدیمی مایکروسافت اج دانست. اما مرورگر مذکور به صورت پیش فرض بر روی سیستم عامل ویندوز 10 ارائه شد و حتی پس از پایان به روز رسانی های امنیتی در ژوئن 2022، در اکثر نسخه های این سیستم عامل موجود باقی ماند. با این حال، امروز این وضعیت تغییر خواهد کرد زیرا اسناد پشتیبانی مایکروسافت نشان می دهد که با به روز رسانی جدید Edge، این شرکت مرورگر اینترنت اکسپلورر را در اکثر نسخه های ویندوز 10 به طور کامل غیرفعال می کند و کاربران به استفاده از Edge هدایت می شوند.

به گفته ArsTechnica، تمام بوکمارک ها و داده های مرور کاربران به طور خودکار از اینترنت اکسپلورر به Edge منتقل می شود و کادری نمایش داده می شود تا مردم از این موضوع مطلع شوند. بنابراین، با کلیک بر روی هر یک از آیکون های اینترنت اکسپلورر، مرورگر Edge به طور خودکار باز می شود.

مایکروسافت هیچ نسخه ای از اینترنت اکسپلورر را در ویندوز 11 قرار نداده است، بنابراین اگر از آخرین سیستم عامل دسکتاپ این شرکت استفاده می کنید، هیچ تغییری را مشاهده نخواهید کرد.

مرگ کامل اینترنت اکسپلورر به چندین مرحله نیاز دارد. طبق سند پشتیبانی مایکروسافت، این مرورگر در نسخه‌های Windows Server و Extended Service Channel (LTSC)، نسخه‌های Enterprise و IoT ویندوز 10، ویندوز 7 و ویندوز 8 در دسترس خواهد بود.

موتور رندر MSHTML به عنوان بخشی از حالت سازگاری اینترنت اکسپلورر در Microsoft Edge گنجانده شده است و این ویژگی حداقل تا سال 2029 پشتیبانی خواهد شد. مایکروسافت یک سال قبل از پایان پشتیبانی از حالت Internet Explorer و شاید در پایان این دهه به کاربران هشدار خواهد داد. ، این پیرمرد خسته دنیای مرورگر برای همیشه به خاک سپرده می شود.