موس های گیمینگ Razer Naga V2 با پنل 12 دکمه و غلتک جدید رونمایی شد.


ریزر با موس های سری ناگا توجه علاقه مندان به بازی های MMO را به خود جلب کرده است، از مدل های جدیدی از این خانواده از موش ها رونمایی کرده است. Razer Naga V2 Hyperspeed و Razer Naga V2 Pro طراحی مشابه مدل های قبلی دارند، اما یک سری تغییرات جالب در بخش سخت افزار دیده اند.

ماوس Razer Naga V2 Hyperspeed از نمای جلوی رندر

طبق گزارش The Verge، ماوس ۱۰۰ دلاری Razer Naga V2 Hyperspeed که قیمت کمتری نسبت به مدل دیگر دارد، دارای ۱۲ دکمه کوچک در زیر انگشت شست نسل قبلی است، اما دو دکمه جدید اضافی نیز در گوشه سمت چپ دارد. جایی که با انگشت اشاره فشار داده می شوند. برای دست راست قابل دسترسی باشد قبلاً چنین دکمه هایی را در ماوس Razer DeathAdder V2 X دیده بودیم. البته برخلاف مدل X، ماوس جدید ریزر فاقد پنل جانبی قابل تعویض است.

موس Razer Naga V2 Hyperspeed در دست

دومین مدل از موس های جدید ریزر با نام Razer Naga V2 Pro که دارای برچسب قیمتی 180 دلاری است، مجهز به پنل جانبی قابل تعویض است. کاربر می تواند بین پنل هایی که دارای 2، 6 یا 12 دکمه کوچک هستند یکی را انتخاب کند. این پنل ها با بازی های مختلف سازگار هستند. به عنوان مثال، پانل 12 دکمه زمانی که در حال بازی با Apex Legends هستید چندان کاربردی نخواهد داشت، اما برای بازی های MMO مانند World of Warcraft است.

موس Razer Naga V2 Pro با پنل قابل تعویض

با کمال تعجب، با وجود داشتن یک پنل جانبی قابل تعویض، ماوس 180 دلاری V2 Pro از دو دکمه چپ کلیک استفاده شده در موس 100 دلاری V2 Hyperspeed استفاده نمی کند.

Razer می گوید ماوس V2 Pro به نسخه جدیدی از غلتک HyperScroll مجهز شده است که اولین بار در ماوس Razer Basilisk V2 دیده شد. در صورت تمایل کاربر می تواند از طریق نرم افزار سیناپس سرعت اسکرول را تغییر دهد.

موس Razer Naga V2 Pro در دست روی ماوس پد

هر دو موس جدید Razer از بلوتوث و اتصال 2.4 گیگاهرتز پشتیبانی می کنند. مدل V2 Hyperspeed برخلاف سایر مدل ها باتری قابل شارژ ندارد و مانند DeathAdder V2 X از باتری های قلمی استفاده می کند. ماوس V2 Pro از طریق درگاه USB-C شارژ می شود و همچنین با سیستم شارژ بی سیم جدید Razer که با موس Razer Basilisk V3 Pro معرفی شده است سازگار است.

موش های V2 Hyperspeed و V2 Pro از سنسور نوری با دقت 30000 DPI و نرخ نمونه برداری 1000 هرتز استفاده می کنند.