موارد ابتلا به عفونت های قارچی کشنده در ایالات متحده به طور چشمگیری در حال افزایش است


عفونت ها کاندیدا اوریس (کاندیدا اوریس) برای اولین بار در سال 2013 در ایالات متحده شناسایی شد. از آن زمان، تعداد افراد مبتلا، اگرچه کم است، اما هر سال به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

در سال 2016، کاندیدا اوریس 53 نفر را مبتلا کرد. در سال 2021، این قارچ کشنده 1471 نفر را مبتلا کرد که تقریباً دو برابر 756 مورد سال قبل است. محققان در Annals of Internal Medicine در 21 مارس گزارش دادند.

آرتورو کاسادوالیک میکروبیولوژیست و اپیدمیولوژیست در دانشکده پزشکی جان هاپکینز معتقد است که افزایش موارد و مقاومت ضد قارچی باعث نگرانی است. او می گوید که نتایج این مطالعه نیز نگران کننده است. زیرا نشان دهنده وضعیت بدتری است که ممکن است در آینده رخ دهد.

گزارش کردن ساینس نیوز، محققان در سال 2021 در آزمایش افرادی که در معرض خطر بالای عفونت بودند، 4041 نفر را که ناقل این قارچ بودند، پیدا کردند. اما آنها در آن زمان بیمار نبودند. مگان لیمنیک اپیدمیولوژیست پزشکی در شعبه بیماری های قارچی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری در آتلانتا، می گوید که درصد کمی از ناقلین ممکن است بعداً به دلیل قارچ بیمار شوند و احتمالاً به عفونت های جریان خون مبتلا شوند که خطر مرگ بالایی دارد.