معمای مادر لئوناردو داوینچی بالاخره حل شد


آیا مادر لئوناردو داوینچی، کاترینا، برده ای از کوه های قفقاز در آسیای مرکزی بود؟ این آخرین فرضیه درباره هویت مادر نابغه رنسانس است. فرضیه های بی شماری در مورد این زن مرموز وجود دارد که تا حد زیادی در تاریخ گم شده است. اکنون، با فرضیه جدید، شاهد داغ شدن دوباره بحث قدیمی در میان کارشناسان درباره زندگی و آثار داوینچی خواهیم بود.

به گزارش وب سایت Arztecnica، کارلو وچه، مورخ، نویسنده و استاد ادبیات ایتالیایی در دانشگاه شرقی ناپل در جنوب ایتالیا، سندی را که قبلاً ناشناخته بود به خبرنگاران نشان داد که اخیراً در یک کنفرانس خبری در روز سه شنبه کشف کرده بود. این سند مبنای فرضیه جدید کارلو وچه بود. این مورخ و نویسنده ایتالیایی همچنین رمانی تاریخی با عنوان «لبخند کاترینا، مادر لئوناردو» درباره زندگی کاترینا نوشته است.

قبلاً به خوبی شناخته شده بود که لئوناردو، متولد 1452، نتیجه یک رابطه نامشروع بین یک دفتر اسناد رسمی فلورانسی به نام سر پیرو دوآنتونیو و زنی به نام کاترینا بود. در آن زمان، سر پیرو با زنی به نام آلبیرا آمادوری ازدواج کرد و پس از مرگ او در سال 1464، سه بار دیگر ازدواج کرد. او 16 فرزند از همسران مختلف خود داشت (11 نفر از آنها در کودکی فوت کردند)، علاوه بر این فرزندان مشروع، لئوناردو پسر نامشروع او نیز بود که در خانه پدری بزرگ شد و تحصیلات بسیار خوبی دید. .