معرفی سریال 1899 سریال شبیه تاریکی است؟!


سازندگان سریال Dark با اثر جدید خود به نام 1899 ما را به ماجرایی ترسناک و مرموز می برند که در دل دریا و شرایط بسیار عجیبی رخ می دهد.

سریال Dark از زمانی که پخش آن در نتفلیکس آغاز شد جایگاه ویژه ای در بین بینندگان آلمانی و غیر آلمانی پیدا کرد. گروه طرفداران این سریال آنقدر مجذوب آن شده بودند که لحظه به لحظه و تصویر به تصویر هر قسمت را تحلیل و تحلیل می کردند تا سرنخی تازه از داستان و معمای آن بیابند. سریال تاریک به حدی در زندگی بینندگان جای گرفته بود که بعد از پایان سریال هیچکس باور نمی کرد فصل جدیدی از آن پخش نشود. جای خالی آن هنوز محسوس است.

اکنون پس از حدود 2 سال باران بو اودار و یانتی فریز (سازندگان سریال Dark) به دنیای تلویزیون بازگشته اند. آن هم با سریالی که از نظر رازآلود شبیه Dark است اما داستانی کاملا متفاوت دارد. اولین نکته جالب در مورد سریال 1899 که از تکراری بودن آن جلوگیری می کند، چند زبانه بودن آن است. شخصیت های سریال 1899 انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، ژاپنی و غیره صحبت می کنند. این موضوع باعث می شود مخاطب با تمرکز کامل داستان را دنبال کند تا به دلیل زبان متفاوت نکته ای را از دست ندهد.

سه شخصیت اصلی سریال 1899 در یکی از راهروهای کشتی

کار جدید تیم سریال Dark یکی دیگر از سریال های ترسناک، معمایی و معمایی است که جنبه های علمی تخیلی بسیار متفاوتی دارد. داستان سریال 1899 حول یک کشتی بخار بسیار بزرگ می چرخد ​​که در حال عبور از اقیانوس اطلس و قصد رفتن به آمریکا است و مسافران زیادی روی آن هستند. در این کشتی بین مسافران طبقه بندی خاصی وجود دارد که ارتباط آنها با کلاس های دیگر را ممنوع می کند. داستان این سریال 13 سال پیش در برخورد کشتی تایتانیک با کوه یخ اتفاق می افتد. اما ماجراهای موازی و مشترک آن کاملاً مشخص است; با وجود موتورخانه های پر سر و صدا و آرامش بسیار عجیب اقیانوس که شخصیت ها را «مرگ خود را حس می کنند».

همانطور که مشخص است داستان در سال 1899 اتفاق می افتد و اخیراً قرن جدید آغاز شده است. گروهی از مهاجران اروپایی از کشورهای مختلف به لندن می آیند تا با کشتی بخار به نیویورک بروند و زندگی جدیدی را آغاز کنند. مهاجرانی که به نظر می رسد هر کدام دلیلی دارند از زندگی قبلی خود فرار می کنند. هر کدام از آنها گذشته متفاوتی دارند، اما امید و رویای مشترکی دارند که قرن جدید و آینده در کشوری متفاوت، چیزهای خوبی را برای آنها به ارمغان خواهد آورد. اما سفر آنها به طور غیرمنتظره ای وارونه می شود. این زمانی است که یک کشتی مهاجر دیگری را می یابد که در دریای آزاد سرگردان شده است.

پسر در سال 1899 سعی می کند دکتر مورا را ساکت کند

این کشتی چهار ماه پیش در دریا رها شد و انتظار می‌رود که تمامی مسافران آن تا کنون مرده باشند. اما آنچه در کشتی پیدا می کنند، سفر آنها به سرزمین موعود را به یک کابوس وحشتناک تبدیل می کند. در ابتدا همه چیز عادی به نظر می رسد و آنها حتی یک پسر را در آنجا پیدا می کنند. آنها با پناه دادن به او در کشتی خودشان فکر می کنند که کمک بزرگی کردند (البته کمک بزرگی کردند، اما به خودشان نه). با گذشت زمان، هر چه جلوتر می رویم، بیشتر متوجه می شویم که دیگر هیچ چیز عادی نیست و این سفر به نیویورک ختم نمی شود.

در ابتدا کاپیتان تصمیم می گیرد کشتی را به آتش بکشد، اما با دریافت پیامی از شرکت مبنی بر «غرق شدن» کشتی، نظرش تغییر می کند. او بیشتر و بیشتر متوجه می شود که دست هایی پشت پرده و واقعیت های دیگری در پشت این کشتی سرنوشت ساز وجود دارد. به همین ترتیب، با وجود اعتراض 1400 مسافر، تصمیم می گیرد دوباره به لندن بازگردد. زیرا متوجه می شود که آنها سوخت کافی برای رسیدن به نیویورک ندارند و ممکن است به سرنوشت کشتی قبلی دچار شوند. اگرچه اوضاع به اندازه کافی بد بود، اما رازهای این کشتی قدیمی و همچنین شورش مسافران و به هم خوردن نظم کشتی، اوضاع را چندین برابر می کند.

مسافران طبقه سوم کشتی در سری ۱۸۹۹ عزاداری می کنند

سریال 1899 مورد تحسین بسیاری از منتقدان قرار گرفت که عمدتاً انتخاب بازیگران، سبک کارگردانی، فیلمبرداری و هنرمندان بازیگری را تحسین می کردند. هر چند که برخی از آنها از سرعت کند داستان انتقاد کردند. البته نمی توان این واقعیت را نادیده گرفت که چنین داستان هایی نیاز به سرعت کم دارند. با همین سرعت به قسمت چهارم که میرسی متوجه میشی که چیزی از داستان نفهمیدی! بنابراین نمی توان از سرعت نسبتا پایین داستان انتقاد کرد. نکته جالب دیگر این سریال این است که هر قسمت با داستان گذشته یکی از شخصیت های اصلی شروع می شود. تکنیکی که شاید خیلی ها را یاد سریال Lost بیاندازد.

از سوی دیگر، هر قسمت با یک موسیقی راک کلاسیک به پایان می رسد که یا به داستان کلی مربوط می شود یا نکاتی از داستان قسمت بعدی را برای ما آشکار می کند. در طول این ماجراجویی ما بارها و بارها نمادی مثلثی را می بینیم که از کیمیاگری سرچشمه می گیرد. اشکال مختلف مثلث متساوی الاضلاع نشان داده شده در این سری، چهار عنصر اصلی زمین، هوا، آتش و آب را نشان می دهد. آرم شرکت این کشتی ها یک مثلث معکوس است که خطی از روی آن عبور کرده است. لوگویی که نمایانگر زمین است. این نمادها به وفور در طراحی تولید استفاده شد. لباس (به خصوص لباس گیشا لینگ یی)، جواهرات، درها، پانل های دیوار و کف، کد مورس اتاق رادیو، خالکوبی و البته چهار وجهی مرموز و “جعبه اسرار آمیز” سولاس.


سریالی شبیه به سری 1899

جوناس با ماسک در سریال Dark

سریال تاریک

سریال تاریک

بازیگران: لوئیس هافمن، آندریاس پیچمان و مایا شونه

سال انتشار: 2017 تا 2020

خلاصه داستان: ناپدید شدن دو کودک در یکی از شهرهای آلمان باعث می شود رازهای چهار خانواده فاش شود و پیوندی بین آنها و چیزی فراطبیعی ایجاد شود.


آدام اسکات با یک کامپیوتر شرکتی در Severance کار می کند

سریال جدایی

سریال جدایی

بازیگران: آدام اسکات، زک چری و بریت لاور

سال انتشار: 2022

خلاصه داستان: صنایع لومن از فرآیند پزشکی جداسازی و جداسازی استفاده می کند. این فرآیند پزشکی خاطرات غیر کاری برخی از کارکنان این شرکت را از خاطرات کاری آنها جدا می کند. در این بین فردی به نام مارک وجود دارد که تیمی از کارکنان این شرکت را مدیریت می کند. همه چیز خیلی خوب پیش می رود، تا زمانی که یک همکار مرموز در دنیای بیرون پیدا می شود. اتفاقی که کم کم راه را برای کشف حقیقت در مورد شغل و محیط کارشان هموار می کند.


سریال مانیفست

سریال آشکار

سری لیست پرواز

بازیگران: ملیسا راکسبری، جاش دالاس و آتنا کارکانیس

سال انتشار: 2018 تاکنون

خلاصه داستان: خدمه و مسافران با فرود آمدن پرواز 828 مونتگو پس از یک پرواز آشفته نفس راحتی می کشند. اما نمی‌دانند که در آن چند ساعت، دنیا پنج سال پیر شده است و دوستان، خانواده و همکاران پس از سوگواری از دست دادنشان، ناامید شده و به راه خود ادامه می‌دهند. حالا بعد از رویارویی با یک اتفاق غیرممکن، فرصتی دوباره به آنها داده شده است.