مصاحبه مدیر عامل مایکروسافت؛ از ترجمه اشعار مولانا با بینگ تا ورود به عصر جدید موتورهای جستجو


شب گذشته مایکروسافت در یک اتفاق غیرمنتظره از تزریق هوش مصنوعی به موتور جستجوی بینگ و مرورگر Edge خبر داد. بینگ از هوش مصنوعی جدیدی استفاده می کند که حاصل همکاری مایکروسافت و OpenAI است و به طور ویژه برای موتورهای جستجو توسعه یافته است. مایکروسافت ادعا می کند که هوش مصنوعی بینگ از ChatGPT پیشرفته تر است.

مایکروسافت می‌گوید افزودن هوش مصنوعی به موتور جستجوی بینگ، یافتن پاسخ سوالات را بسیار آسان‌تر می‌کند. در حال حاضر، تقریباً نیمی از سؤالات مطرح شده در وب بی پاسخ مانده است.

ساتیا نادلامدیرعامل مایکروسافت معتقد است که عصر جدیدی برای موتورهای جستجو فرا رسیده است. Bing و Edge جدید به لطف هوش مصنوعی به عنوان کمک خلبان برای جستجوهای وب عمل خواهند کرد.

مایکروسافت قراردادی چند ساله و چند میلیارد دلاری با OpenAI امضا کرده است تا از هوش مصنوعی این شرکت برای بهبود خدمات مختلف خود استفاده کند.

نادلا در مصاحبه ای اختصاصی با The Verge گفت که نسل جدید هوش مصنوعی تغییرات گسترده ای را در بزرگترین دسته نرم افزارهای جهان یعنی موتورهای جستجو ایجاد خواهد کرد.

به گفته نادلا، بینگ جدید فقط یک موتور جستجو نیست، بلکه یک موتور پاسخگوی پرسش است. نادلا می‌گوید برای افزایش دقت پاسخ‌ها، بینگ از مجموعه داده بزرگ‌تر و سیستم پیشرفته‌تری استفاده می‌کند.