مرورگر مایکروسافت اج سطح دشواری شکستن رمز عبور را تشخیص می دهد


مایکروسافت در حال کار بر روی پروژه ای به نام Phoenix برای بازنگری کامل مرورگر Edge است. اما قبل از نهایی شدن پروژه، ممکن است چندین ویژگی مفید و کاربردی در اختیار کاربران قرار گیرد تا از تجربه مرور روان در این مرورگر در یک محیط امن اطمینان حاصل شود. انتخاب رمز عبور یک موضوع مهم برای جلوگیری از ورود هکرها به حساب های کاربری است و مایکروسافت قصد دارد به کاربران با مرورگر Edge در فرآیند انتخاب رمز عبور پیچیده کمک کند.

به گفته MSPower User، مایکروسافت در حال حاضر بر روی ویژگی جدیدی کار می کند که سطح دشواری شکستن رمز عبور را شناسایی کرده و به کاربر نشان می دهد، زیرا آنها رمز عبور را در مرورگر Edge به عنوان بهترین مرورگر ویندوز تایپ می کنند.

وب سایت های زیادی وجود دارند که دارای نشانگر زنده سختی رمز عبور هستند تا به کاربران در انتخاب رمز عبور قوی کمک کنند و احتمال کرک شدن آن توسط هکرها را کاهش دهند. با این حال، مایکروسافت قصد دارد این امکان را برای مرورگر Edge فراهم کند تا سطح سختی رمز عبور را در هر وب سایتی تشخیص دهد و به کاربر اطلاع دهد تا در هنگام ثبت نام یا ایجاد حساب کاربری در هر وب سایتی از این قابلیت بهره مند شود.

نشانگر رمز عبور داخلی مایکروسافت اج دشواری رمز عبور را در سه سطح نمایش می دهد: ضعیف، متوسط ​​و دشوار. نام این سه سطح کاملاً قابل توضیح است. کاربر باید همیشه سعی کند با توجه به معیارهای نشانگر رمز عبور، رمز عبوری را انتخاب کند که در وضعیت دشوار است. زیرا این بدان معناست که هکرها و مهاجمان باید زمان و انرژی زیادی را صرف شکستن رمز عبور در این سطح کنند.