مرورگر اپرا ویژگی های جدیدی را مبتنی بر هوش مصنوعی ChatGPT معرفی کرد


در ماه فوریه، اپرا برنامه های خود را برای ادغام ویژگی ها اعلام کرد ChatGPT AI با مرورگر وب شما اعلام شد. این شرکت اکنون نوار کناری مرورگر خود را با ابزارهای جدید مبتنی بر آن به روز کرده است ChatGPT مجهز شده و ویژگی های دیگری به نام اعلان های هوشمند را معرفی کرده است. برای استفاده از این ویژگی‌های جدید، باید مرورگر خود را به آخرین نسخه به‌روزرسانی کنید، سپس به بخش Easy Setup بروید و گزینه AI‌ Prompt را در پایین فعال کنید.

پس از روشن کردن گزینه AI Prompt در مرورگر اپرا، دکمه‌های استفاده از قابلیت‌های چت بات هوش مصنوعی در دسترس کاربر قرار می‌گیرد. توجه داشته باشید که برای استفاده از این ویژگی ها باید به حساب کاربری اپرا خود وارد شوید. علاوه بر این، می توانید یک ربات چت هوش مصنوعی را با استفاده از اعلان های متنی جدید راه اندازی کنید. قابلیتی که هنگام انتخاب متون در وب سایت ها نمایش داده می شود.

اپرا می گوید که ویژگی های ارائه شده در AI Prompt تنها مربوط به فاز اول ادغام هوش مصنوعی با مرورگر این شرکت است و ویژگی های جدید در فاز دوم راه اندازی خواهد شد. با افزایش محبوبیت ChatGPT، شرکت های مختلفی سعی در استفاده از این ابزار در محصولات و خدمات خود دارند که شاید بزرگترین آن موتور جستجو باشد. بینگ مایکروسافت جدید است.

ناگفته نماند که غول نرم افزاری ردموند از این چت بات در مرورگر Edge و ابزار Copilot نیز استفاده کرده است. بایدو چین نیز چند روز پیش چت بات از هوش مصنوعی خود به نام ERNIE و گوگل همچنین اخیراً ربات چت Bard را در دسترس کاربران ایالات متحده و بریتانیا قرار داده است.