مرورگر اپرا اکنون متن و کد را با هوش مصنوعی تولید می کند و به سوالات شما پاسخ می دهد


Opera قدم بعدی خود را برای ادغام ابزارهای هوش مصنوعی برداشت و اکنون ویژگی جدیدی به نام Aria را معرفی کرده است که در واقع از فناوری GPT OpenAI استفاده می کند. در حال حاضر آریا بر روی آخرین نسخه دسکتاپ اپرا و نسخه بتای اندروید این مرورگر نیز با قابلیت ذکر شده در دسترس است. اپرا یکی از بهترین مرورگرهای وب دنیاست که با قابلیت هوش مصنوعی جدید می تواند امکانات کاربردی جدیدی را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

اپرا می گوید هوش مصنوعی نسخه جدید این مرورگر به کاربران اجازه می دهد خلاقیت و بهره وری خود را افزایش دهند. این ابزار جدید بر اساس زیرساخت Composer توسعه یافته است که در واقع از قدرت GPT OpenAI استفاده می کند. به گفته این شرکت، امکان اتصال Composer با سایر مدل های هوش مصنوعی وجود دارد. قابلیتی که امکان گسترش ویژگی های هوش مصنوعی اپرا را در آینده فراهم می کند.

ویژگی های هوش مصنوعی اپرا شامل جستجوی اطلاعات وب، تولید متن یا کد و پاسخ به درخواست های مرتبط با محصول است. به گفته اپرا، ابزار آریا به پایگاه اسناد پشتیبانی این شرکت دسترسی دارد، بنابراین می تواند به سوالات شما در مورد خدمات و محصولات اپرا پاسخ دهد.

XDA می نویسد که اپرا در حال حاضر از فناوری ChatGPT استفاده می کند و با ارائه یک نوار کناری در نسخه دسکتاپ خود، دسترسی به اعلان های هوش مصنوعی را فراهم می کند. مدتی بعد شاهد عرضه مرورگر جدید این شرکت به نام Opera One بودیم که از طراحی ماژولار بهره می برد و از قدرت هوش مصنوعی برای ارائه عملکردهای مختلف بهره می برد. این مرورگر اواخر امسال در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

آریا قطعه دیگری از پازل اپرا است و اگرچه در حال حاضر فقط یک رابط چت ارائه می‌کند، این شرکت برنامه‌های بزرگی برای ادغام قابلیت‌های جدید هوش مصنوعی در نسخه‌های بعدی دارد. در صورت تمایل می توانید آخرین نسخه دسکتاپ مرورگر اپرا را بر روی کامپیوتر خود نصب کرده و از ویژگی های هوش مصنوعی جدید آن استفاده کنید. البته برای دسترسی به ابزار آریا باید وارد اکانت اپرا خود شوید.