مرد خستگی ناپذیر تایوانی؛ جن سون هوانگ می خواهد 40 سال دیگر انویدیا را رهبری کند


جنسون هوانگ او یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل فعلی انویدیا است. انویدیا در دوران رهبری هوانگ به یکی از شرکت های برتر در صنعت تبدیل شد تراشه دگرگون شده و در عین حال در حوزه های جدیدی مانند هوش مصنوعی وارد شده و سهم قابل توجهی در رشد صنعت تراشه داشته است.

مطابق با مدیر عامل شرکت Nvidia Videocards با ثروت خالص حدود 23.5 میلیارد دلار، پنجاه و نهمین فرد ثروتمند جهان است. هوانگ 30 سال است که انویدیا را اداره می کند و ظاهراً برنامه ای برای بازنشستگی ندارد. او می خواهد سه یا چهار دهه دیگر انویدیا را رهبری کند. تا آن زمان، جنسون هوانگ 90 ساله خواهد شد.

جنسون هوانگ می‌گوید با وجود سال‌ها مدیریت، او همچنان پرشور و پرانرژی است. او مهندسان انویدیا را افراد شگفت‌انگیزی خطاب می‌کند و می‌گوید که همیشه از آنها الهام می‌گیرد: “من دقیقا نمی‌دانم تا چه زمانی می‌توانم ادامه دهم، اما احتمالاً سه تا چهار دهه.” چهار دهه بعد، من رباتیک خواهم بود و شاید حتی سه تا چهار دهه دیگر.

جنسون هوانگ در مصاحبه جدید خود در مورد تغییراتی که بازار پردازنده های گرافیکی تجربه کرده است صحبت کرد. پس از پایان قرنطینه کرونا، فروش پردازنده های گرافیکی کاهش یافت. اما به نظر می رسد این بازار تا حدودی به ثبات رسیده است.