مدیر عامل OpenAI هوش مصنوعی ChatGPT را محصولی جذاب اما وحشتناک توصیف می کند.


سام آلتمنبنیانگذار و مدیر عامل فعلی OpenAI به خوبی از مشکلات چت بات ChatGPT آگاه است و در یکی از مصاحبه های اخیر خود این محصول را وحشتناک توصیف کرده است.

آلتمن با استناد به پیام‌های خطای مکرر از ربات چت هوش مصنوعی خود، گفت که مردم در واقع از وب‌سایتی بازدید می‌کنند که گاهی کار می‌کند و گاهی اوقات در دسترس نیست.

ChatGPT از زمان راه‌اندازی عمومی اولیه‌اش، اینترنت را تحت تأثیر قرار داده است. در حال حاضر این هوش مصنوعی چالش های زیادی را در زمینه های مختلف به ویژه آموزش ایجاد کرده است. این فناوری به دانش آموزان کمک می کند تا مقالات دانشگاهی با کیفیت بالا بنویسند و امتحانات خود را با موفقیت پشت سر بگذارند. این چت بات همچنین در زمینه های مختلف مانند نوشتن نامه های کاربردی برای استخدام، تولید کدهای کامپیوتری و بسیاری موارد دیگر بسیار خوب عمل می کند. بیل گیتس همچنین اخیراً اعلام کرد که هوش مصنوعی ChatGPT و فناوری‌های مشابه دنیای ما را تغییر خواهند داد.

با این حال، ChatGPT همیشه در دسترس نیست و اغلب به کاربران می گوید که ظرفیت آن پر است یا گاهی اوقات به طور غیر منتظره از ارائه پاسخ و اطلاعات به کاربران خودداری می کند.

گرگ بروکمنیکی دیگر از بنیانگذاران OpenAI، اخیراً اعلام کرده است که راه اندازی ChatGPT به شکل فعلی آخرین راه حلی است که شرکت او پس از مشکلات با آزمایش کننده های بتا داخلی به آن دست یافته است.

به گزارش Business Insider، علیرغم گزارش های عجیب و غریب متعدد در مورد ChatGPT، تمایل کاربران به استفاده از آن بسیار زیاد است، به طوری که پس از گذشت یک هفته از راه اندازی اولیه، یک میلیون کاربر فعال به دست آورد که نشان می دهد سرعت رشد آن حتی از اینستاگرام هم بیشتر است. و TikTok است.

آلتمن او در مصاحبه خود عنوان کرد که فناوری هوش مصنوعی ChatGPT قطعا جذاب است و مردم واقعا آن را دوست دارند و این باعث خوشحالی تیم توسعه شده است. از سوی دیگر آلتمن وی خاطرنشان می کند که اکثر مردم به عدم یکپارچگی و عدم برتری این محصول توجه نمی کنند زیرا مزایایی را ارائه می دهد که باعث می شود از کاستی های آن چشم پوشی کنند.