مدیر عامل مایکروسافت: اجازه نخواهیم داد هوش مصنوعی بیهوده باشد


پس از سال ها، مایکروسافت بالاخره توانست Bing را به یک موتور جستجوی خبرساز تبدیل کند. بینگ همیشه مدعی رقابت با گوگل بوده است، اما قبل از رونمایی از نسخه جدید، هرگز به این اندازه مورد توجه قرار نگرفته بود.

نسخه جدید بینگ به هوش مصنوعی پیشرفته تری نسبت به ChatGPT مجهز شده و علاوه بر نمایش نتایج سنتی، از قابلیت چت بات برای پاسخ به هر سوالی استفاده می کند.

ابزارهای هوش مصنوعی در کنار تمامی مزایایی که ارائه می دهند، باعث نگرانی تعداد قابل توجهی از کاربران شده است. ساتیا نادلامدیر عامل مایکروسافت در مصاحبه ای جدید سعی کرد برخی از این نگرانی ها را کاهش دهد. نادلا با وجود اعتراف به ناقص بودن هوش مصنوعی، از انتشار عمومی ابزارهای مبتنی بر این فناوری دفاع کرد.

مدیرعامل مایکروسافت گفت: تنها راه تکمیل فناوری های جدید، عرضه آن ها به بازار و دریافت بازخورد از افراد واقعی است، این فناوری ها به ویژه هوش مصنوعی باید از نظر جنبه های فردی و اجتماعی با اولویت های انسانی هماهنگ شود.

ساتیا نادلا می گوید: ما مکانیسم های زیادی برای جلوگیری از ایجاد محتوای مغرضانه و مضر داریم.

به گزارش فوتوریسم، مدیرعامل مایکروسافت با بیان اینکه احتمال سرکشی و دشمنی هوش مصنوعی با انسان غیرممکن نیست و مردم حق دارند در این زمینه نگران باشند، گفت: هوش مصنوعی افسارگسیخته در صورت نیاز یک مشکل واقعی است. به رنگ حقیقت.»

نادلا ادامه داد: با این حال راه مقابله با این مشکل این است که هوش مصنوعی هرگز به مرحله بی بند و باری نرسد.

ساتیا نادلا معتقد است که ما انسان ها باید از هوش مصنوعی برای جلوگیری از آینده دیستوپیایی استفاده کنیم. او می گوید نحوه استفاده از مدل های هوش مصنوعی باید به گونه ای باشد که انسان ها همیشه کنترل امور را در دست بگیرند.

نادلا در مصاحبه ای دیگر به مزایای هوش مصنوعی در بهبود تجربه وب گردی اشاره کرد. او همچنین گفت که علاقه مند است اشعار مولانا را از طریق ابزار هوش مصنوعی به انگلیسی ترجمه کند.