مدیر رگولاتوری: کاهش کیفیت اینترنت تصور مردم است


در روزهایی که تجربه مردم در استفاده از اینترنت به مبارزه لحظه به لحظه برای عبور از فیلترینگ تبدیل شده است و اختلالات باعث کاهش و کاهش دسترسی می شود، محمد امامی معتقد است کاهش کیفیت اینترنت ناشی از درک مردم است، آنها زودتر بسته های خود را گم می کنند. و از فیلترشکن استفاده کنید. .

امامی در گفت و گو با خبرآنلاین با بیان اینکه نارضایتی مردم از وضعیت اینترنت باید از جنبه فنی بررسی شود، به مواردی مانند کیفیت، قیمت و اعتماد مردم به ارائه خدمات اشاره کرد. وی تاکید کرد: استفاده از فیلتر باعث کاهش 20 درصدی سرعت اینترنت می شود.

پیش از این وزیر ارتباطات در واکنش به نارضایتی از کاهش کیفیت و سرعت اینترنت، علت این موضوع را استفاده از فیلترشکن دانست و گفت: اگر مردم با سرعت اینترنت مشکل داشته باشند، این مشکل است. به دلیل استفاده از فیلترشکن.

اما اکنون امامی علاوه بر فیلترشکن ها به نوع مدیریت بسته های اینترنتی مردم و حتی ذهنیت آنها در استفاده از اینترنت را از دلایل کاهش کیفیت اینترنت عنوان کرده است.

به گفته این مدیر رگولاتوری، تعرفه اپراتورهای اینترنتی به طور مستمر در سازمان کنترل می شود و در صورت وقوع تخلف طبق روال جاری سازمان با آن برخورد می شود: نتایج اقدامات نیز مشهود و قابل دفاع است. همچنین این سازمان به طور مداوم بر کیفیت تمامی اپراتورها به صورت آنلاین و میدانی رصد می کند و با بیان اینکه بر این اساس کیفیت بسترهای مخابراتی، دسترسی مشترکان به اینترنت بهبود یا بدتر نشده است، افزود: این یک موضوع است. که بر اساس شاخص هایی است که در مصوبات داریم و بر اساس آنچه در بین تمام اپراتورها و رگولاتورهای دنیا پذیرفته شده و اعدادی که بر اساس استانداردها اندازه گیری می شود به دست آمده است.این یک واقعیت است که وضعیت شبکه ارتباطی در وضعیت مطلوبی قرار دارد و برخی از شاخص های آن بهبود یافته و برخی از شاخص های آن حداقل بدتر نشده و ثابت مانده اند.

امامی احساس ایجاد شده در مورد کیفیت اینترنت را به درک افراد مرتبط دانست و گفت: می توان گفت احساسی که ایجاد شده شاید در بین مردم سابقه داشته باشد و به درک مردم برمی گردد، اگر بخواهیم آن را بررسی کنیم مثلاً زمانی که اپراتورهای ما چه در مناطق ثابت و چه در تلفن همراه، سرعت دسترسی مشترکان به شبکه های خود را افزایش دادند، در حوزه تلفن همراه، می توان گفت که همه مردم آن را احساس کردند؛ «سرعت اینترنت از EG به 4G افزایش یافت، عملا محدودیت‌های افراد و کاربران برای دسترسی به شبکه‌ها و خدمات اینترنتی بسیار آسان‌تر شد یا 3G را به 4G ارتقا دادیم.”

به گفته وی، دسترسی مردم به شبکه های اینترنتی افزایش یافته و اینترنت به صورت انبوه ارائه می شود، اما مردم سریعتر حجم خود را از دست می دهند: «کاربران بیشتر از محتوای ویدیویی و عکسی استفاده می کنند یا بازی می کنند، در همه این ها کیفیت محتوا بالا می رود. پهنای باند و حجم اینترنت مورد نیاز آنها افزایش می یابد.

تقریبا هیچ کمبودی در فروش نداریم

امامی همچنین با رد گلایه ها و نارضایتی ها گفت: تقریباً در شبکه های ارتباطی کم فروشی وجود ندارد. وی در مورد استفاده از فیلترشکن ها نیز گفت: به این سرویس ها قطعا یک بار اضافی یا یک حجم اضافه تعلق می گیرد، به عبارت ساده چون تونل ایجاد می شود، فرض کنید تونل دیگری در داخل یک تونل ایجاد شود، همان تونل بخشی از آن را اشغال می کند. فضای تونل اول و نیاز به حجم زیادی داده دارد فیلترشکن ها می توانند نقش بسیار مهمی در کندی اینترنت داشته باشند که می توان گفت حدود 20 درصد کاهش سرعت اینترنت مربوط به استفاده از فیلترشکن است. .

امامی در ادامه نقش فیلترشکن ها بر پایان زودتر بسته اینترنت تاکید کرد که در این سال ها سعی شده سهم بیشتری از ترافیک داخلی نسبت به ترافیک بین المللی مشخص شود به گونه ای که بخشی از اینترنت مورد استفاده کاربر به بخش داخلی تخصیص می یابد: «وقتی از سرویس های خصوصی مانند فیلتر استفاده می شود، در واقع از شناسایی سرویس دهنده از سرویس های داخلی و بین المللی جلوگیری می کند و در واقع اگر از سرویس های داخلی با فیلترشکن یا خصوصی استفاده می کنید. خدمات، به جای اینکه طبق مقررات استفاده از سرویس ها به صورت داخلی باشد، کاملا محاسبه شده است و تشخیص این موضوع بر عهده سیستم هایی است که IP شما را بررسی می کنند، این باعث می شود بسته اینترنت شما زودتر منقضی شود.”

برای بهینه سازی اینترنت خود از فیلتر استفاده نکنید

به گفته وی، بر اساس مصوبات 248 و 251 کمیسیون تنظیم مقررات، کاربران باید بدانند که اگر بخواهند از خدمات داخلی با فیلترشکن استفاده کنند، همانند استفاده از سرویس های خارجی، قیمت تمام شده برای آنها محاسبه می شود: «این باعث می شود. ذهن مشترکان برای رفتن به این سمت بسته ها زودتر فروخته می شود.» برای رضایت مردم راه های ارتباطی راه اندازی کرده ایم که اگر از این گونه مسائل شکایت دارند و یا تداخلی برای آنها وجود دارد، با آنها تماس بگیرند. می توانند شکایات خود را در کانال 195 مطرح کنند و پاسخ کتبی دریافت کنند.»

امامی همچنین پیشنهاداتی را برای بهینه سازی اینترنت خود به کاربران ارائه کرد. وی گفت: کاربران دسترسی به آپدیت سرویس ها و برنامه ها را کنترل کنند، دانلود فیلم و عکس به صورت خودکار نباشد و از فیلترشکن استفاده نکنند.

وی در نهایت در پاسخ به قطعی 10 دقیقه ای اینترنت گفت که اختلال ایجاد شده و در قالب مسائل مالی بین زیرساخت و سایر اپراتورها قابل حل است.

توصیه به عدم استفاده از فیلترشکن در شرایطی از سوی مسئولان تکرار می شود که پرکاربردترین و مهم ترین سرویس های فیلتر شده به اینستاگرام و واتس اپ که در ماه های گذشته فیلتر شده اند محدود نمی شود. نه تنها بسیاری از کسب و کارها برای دسترسی به ابزار کار خود به خدمات فیلتر شده نیاز دارند، بلکه همه ما برای دسترسی به اینترنت رایگان به فیلترشکن نیاز داریم.