مدیرعامل مدیاتک: دور شدن از صنعت تراشه تایوان به تدریج در حال افزایش است


مدیاتک، رئیس مهم‌ترین شرکت طراحی تراشه گوشی‌های هوشمند تایوان، اواخر هفته گذشته به رویترز گفت که تنش‌ها بین چین و ایالات متحده، برخی شرکت‌های تولیدی را مجبور می‌کند تا تصمیم بگیرند بخشی از زنجیره تامین خود را از تایوان منتقل کنند و این روند به تدریج در حال افزایش است.

ریک تسایمدیر اجرایی مدیاتک گفت:

برخی از تولیدکنندگان تجهیزات بسیار بزرگ، تامین کنندگان را ملزم به داشتن منابع متعددی مانند تایوان و ایالات متحده، آلمان یا اروپا می کنند. من فکر می کنم اگر قرار است کسب و کار ما از این طریق تضمین شود، باید چندین منبع برای ساخت تراشه پیدا کنیم. اکنون این اتفاق افتاده است، اما نه در مقیاس بزرگ.

تسای و مدیران ارشد MediaTech در حاشیه یک رویداد رسانه ای و تحلیلی که این شرکت در روز جمعه در کالیفرنیا میزبانی کرد، با رویترز صحبت کردند. این شرکت سخت تلاش کرده است تا تجارت خود را در ایالات متحده توسعه دهد تسای او می گوید که هدف این است که فروش را به سه تا چهار برابر افزایش دهیم، اگرچه هیچ چارچوب زمانی برای آن ارائه نکرده است.

به گزارش ChannelNewsasia، در حالی که پیشرفته ترین تراشه های گوشی هوشمند مدیاتک در TSMC تایوان ساخته شده اند. تسای این شرکت اعلام کرد که ساخت برخی از تراشه های تلفن قدیمی خود را به GlobalFoundries که کارخانه هایی در مکان هایی مانند ایالات متحده و سنگاپور دارد، واگذار کرده است. این شرکت همچنین تراشه هایی را از طریق امکانات ساخت تراشه اینتل تولید خواهد کرد.

تسای وی گفت: فناوری ساخت تراشه اینتل 16 که مدیاتک متعهد به استفاده از آن شده است برای تولید تراشه برای تلویزیون های هوشمند و وای فای مناسب است. او بیان کرد:

تولید تراشه برای تلویزیون های هوشمند و مودم های وای فای برای ما کار بزرگی است و من شخصا هر ماه پیشرفت آن را رصد می کنم. این سیستم روی تراشه در نیمه دوم سال 2024 در مرکز تولید تراشه اینتل در ایرلند تولید خواهد شد.

تسای مدیاتک همچنین تراشه‌هایی را در کارخانه TSMC آریزونا تولید خواهد کرد، اما هشدار داد که دور شدن کامل از تایوان، مهم‌ترین منطقه جهان برای ساخت تراشه‌های پیشرفته، واقع بینانه نیست.