مدیرعامل آپارات خطاب به رئیس صدا و سیما: فضای مجازی را برای مردم بگذارید


ماجرای شکایت سد و سیما از آپارات به دلیل پخش آثار متعلق به این سازمان همچنان ادامه دارد و در روزهای گذشته رئیس سازمان صدا و سیما و مدیرعامل آپارات با زبان تند به اظهارات یکدیگر پاسخ داده اند. پیمان جبلی روز گذشته در گفت وگو با ایسنا گفت: معاونت حقوقی ما نه تنها از دستگاه ها، بلکه از هر حوزه ای که خلاف ضوابط باشد شکایت دارد. رئیس صدا و سیما در پاسخ به مدیرعامل آپارات به قانون کپی رایت اشاره کرد و شکایت از تخلفات را حق خود دانست و گفت: از برخی پلتفرم ها که حق نشر و حق پخش را رعایت نمی کنند یا خلاف قانون عمل می کنند شکایت می کنیم. قانون دفاع از حقوق خود را انجام می دهیم؛ البته شکایت ما اولین بار نیست و هر گاه مصلحت سازمان صدا و سیما بر خلاف قانون نادیده گرفته شود، شکایت می کنیم و مرجع صالح قضایی به شکایت رسیدگی می کند. ما هم تابع قانون هستیم.»

پس از این اظهارات محمدجواد شکوری مقدم؛ مدیرعامل هلدینگ صبایده همچنین در توئیتی به وضعیت بد صدا و سیما از نظر اعتماد بین مردم و طی نکردن مراحل قبل از سیر مراحل قانونی اشاره کرد. شکوری مقدم با بیان اینکه روش جبلی در برخورد با پلتفرم های کاربر محور مانند مدیریت آنلاین مدارس بسیار سخت است، گفت:

در تمام دنیا صاحب حق یک محتوا اجازه ادعا و گزارش به پلتفرم های کاربر محور را دارد و اگر پلتفرم بی تفاوت بود، می توان مراحل قانونی را پیگیری کرد. آقایان با یک گزارش ساده خودشان را اذیت نمی کنند و فکر می کنند ما کارمند آنها هستیم و باید نیروی انسانی را تامین کنیم و در عوض گزارشی از مطالب فاخرشان در بستر آپارات تهیه کنیم.

مدیرعامل آپارات در ادامه درباره سوء مدیریت در صدا و سیما و عدم اعتماد به این رسانه گفت:نه برادر! اینجا فضای مجازی است نه رادیو و تلویزیون که با پول و مالیات مردم و سوءمدیریت خود می توانید ماشین خشم و بی اعتمادی بسازید و هیچکس نگوید ابری روی چشم شماست. شما به سازمان خود می رسید که در حالت انحطاط رسانه ای و فروپاشی اعتماد است، تکرار بازپخش سریال های آن به 2 رقم رسیده و تبلیغات هر شرکتی که پخش می کند تأثیر منفی می گذارد. فضای مجازی را برای مردم بگذارید.»

مدت هاست صدا و سیما نسبت به پخش آثار خود در پلتفرم آپارات اعتراض دارند و آپارات در پاسخ به این موضوع اشاره کرده است که این بستری است که کاربران در آن مطالب منتشر می کنند.