مجله تایم تلسکوپ جیمز وب و موشک SLS ناسا را ​​به عنوان برترین اختراعات سال 2022 معرفی کرد.


مجله معتبر تایم تلسکوپ فضایی جیمز وب و موشک SLS (سیستم پرتاب فضایی) را به عنوان برترین اختراعات سال 2022 معرفی کرد. ناسا در پروژه تلسکوپ جیمز وب با آژانس فضایی اروپا و آژانس فضایی کانادا همکاری کرد. موشک SLS ناسا، قدرتمندترین موشک جهان، برای فرستادن انسان به ماه به عنوان بخشی از ماموریت آرتمیس طراحی شده است.

به گزارش SciTechDaily، مجله تایم تلسکوپ جیمز وب را به عنوان بهترین اختراع در رده “طراحی” معرفی کرد. ناسا می گوید تلسکوپ جیمز وب با هدف دیدن اولین نورهایی که جهان ما را روشن می کند ساخته شده است. یکی از مهندسان ناسا می‌گوید: «وقتی اولین تصاویر را دیدم، درگیر شدم؛ اما در عین حال، احساس رضایت کردم؛ زیرا می‌دانستم که هر آنچه در آنجا وجود دارد، قرار است با جیمز وب دیده شود.»

تلسکوپ فضایی جیمز وب که در اواخر سال 2021 به فضا پرتاب شد، تاکنون تصاویر خارق‌العاده‌ای از کیهان دوردست گرفته است. وب توانسته است اولین کهکشان ها را ببیند، تصاویر جدیدی از سیارات منظومه شمسی را نشان دهد و نحوه تشکیل ستاره ها را ثبت کند.

موشک SLS به تازگی فضاپیمای بدون سرنشین Urine را به عنوان بخشی از ماموریت Artemis 1 به ماه پرتاب کرده است. اس ال اس تنها موشکی است که می تواند انسان و منابع را از طریق فضاپیماها انتقال دهد اورین آن را به ماه و فراتر از آن ببرید. مجله تایم موشک SLS را به عنوان بهترین اختراع در رده “تجربی” انتخاب کرد.

مقالات مرتبط:

سامانه پرتاب فضایی بزرگترین موشک ساخته شده توسط ناسا از زمان Saturn 5 است و به گفته آژانس فضایی آمریکا، قدرت آن در ماموریت Artemis 1 به نمایش گذاشته شده است. اگرچه تایم موشک جدید ناسا را ​​یک اختراع برتر نامیده است، اما بسیاری از کارشناسان فضایی آن را یک پرتابگر قدیمی و بسیار گران قیمت می دانند. بر اساس گزارش ها، ناسا 20 میلیارد دلار برای طراحی و ساخت سامانه پرتاب فضایی هزینه کرده است و بر اساس برخی منابع، هزینه هر پرتاب این موشک تقریبا 4 میلیارد دلار خواهد بود.