مایکروسافت یک ویژگی برای افراد کم شنوایی به پاورپوینت اضافه می کند


با این تفاسیر، کاربران پاورپوینت می توانند در حین ارائه، زیرنویس فیلم های خود را اضافه کنند. علاوه بر این، فایل های صوتی نیز امکان پخش همزمان زیرنویس را خواهند داشت.

با افزودن زیرنویس، می‌توانید به شرکت‌کنندگان و بینندگان اجازه دهید وقتی در یک اتاق پر سر و صدا یا در محیطی هستند که باید ارائه شما را بدون صدا و در سکوت کامل تماشا کنند، همچنان حضور داشته باشند و بفهمند که چه می‌گویید. .

مهمتر از همه، این ویژگی می تواند برای افرادی که دارای آسیب شنوایی هستند یا حتی افرادی که در جلسه ای که به زبانی برگزار می شود که زبان اصلی آنها نیست و ممکن است تسلط چندانی به زبان ارائه نداشته باشند، بسیار مفید باشد.

برای استفاده از قابلیت زیرنویس در پاورپوینت می‌توانید زیرنویس‌های خود را در فایل‌های جداگانه آماده کنید و با فرمت WebVTT ایجاد کنید و سپس در حین پخش فایل صوتی، آن‌ها را درج کنید. در واقع از قابلیت دسترسی به اضافه کردن زیرنویس می توان برای فایل های ویدیویی و صوتی استفاده کرد.

اساساً در ایالات متحده آمریکا و کانادا، زیرنویس و زیرنویس با هم تفاوت هایی دارند، حتی اگر هر دو متن را روی یک فایل ویدیویی یا صوتی نمایش دهند. در واقع زیرنویس به متن هایی اطلاق می شود که ترجمه شده اند و فرض بر این است که بیننده می تواند بشنود. اما به دلیل تفاوت زبان امکان درک مطلب وجود ندارد. از سوی دیگر، Caption توصیفی است که هدف آن توصیف صداها به صورت نوشتاری برای افرادی است که صدا را نمی‌شنوند. برای مثال در کپشن می توانید شاهد شرح صدای باز شدن در، لحن گفتگو، صدای پا و … باشید.

ناگفته نماند که در بریتانیای کبیر و ایرلند و اکثر کشورهای جهان تفاوتی بین زیرنویس و زیرنویس وجود ندارد. اما برای توضیح ویژگی جدید پاورپوینت باید به تفاوت این دو اشاره کرد.