مایکروسافت در رویداد بیلد 2023 قوانین بازی در دنیای سیستم عامل ها را تغییر داد


اگر از این همه اخبار در مورد هوش مصنوعی خسته شده اید کاملاً درست می گویید! اما نمی توان آن را انجام داد; دنیای فناوری چند سالی است که خود را برای غواصی در اقیانوس هوش مصنوعی آماده می کند و حالا که بیشتر غول های فناوری به آب زده اند، باید منتظر اخبار بیشتری در زمینه هوش مصنوعی باشیم.

همین چند هفته پیش بود که ساندار پیچای در رویداد سالانه Google I/O آنقدر از کلمه هوش مصنوعی استفاده کرد که ویدیوی طنز او حتی از تیک توک خارج شد و ما به شوخی گفتیم که نام رویداد باید به گوگل تغییر می کرد. هوش مصنوعی امسال

حال در رویداد بیلد امسال که دیشب با سخنرانی ساتیا نادلا به صورت حضوری در سیاتل واشنگتن برگزار شد و تا فردا ادامه خواهد داشت، مایکروسافت نشان داد که در رقابت با گوگل در عرصه مصنوعی جایگاه خود را از دست نداده است. هوش، و تقریبا هر چیزی که در این رویداد معرفی شد از Kopilot بود. برای ویندوز 11 و اج بگیرید تا در ترمینال ویندوز کد بنویسید، بوی هوش مصنوعی می دهد.

البته بسیاری از تحلیلگران معتقد بودند که مایکروسافت رونمایی از قابلیت های مبتنی بر هوش مصنوعی را تا انتشار ویندوز 12 به تعویق خواهد انداخت. اما به نظر می رسد رقابت با گوگل ردموندی ها را بیش از پیش هیجان زده کرده است.

به نظر می رسد مایکروسافت با اضافه شدن دستیار هوش مصنوعی به ویندوز، قوانین بازی را در زمینه سیستم عامل به کلی تغییر داده است و حال باید دید آیا گوگل و اپل نیز حاضرند پای هوش مصنوعی را باز کنند. به سیستم عامل های آنها

در مراسم دیشب نیمی از رونمایی ها به هوش مصنوعی و نیمی دیگر به ویژگی های جدید ویندوز 11 اختصاص داشت که با هم به بررسی آن ها می پردازیم.

8 رویداد مهمی که در روز اول کنفرانس مایکروسافت بیلد 2023 رخ داد

1- معرفی دستیار هوش مصنوعی “Microsoft 365 Kopilot” برای ویندوز 11 و اج