مایکروسافت به زودی به پشتیبانی از Surface Go LTE پایان می دهد


مایکروسافت معمولاً تا چهار سال پس از معرفی، به‌روزرسانی‌های جدید را برای دستگاه‌های سری سرفیس منتشر می‌کند. این بازه زمانی از تاریخ عرضه سرفیس ها به بازار شروع می شود. اما برخی از مدل های این محصول حتی برای مدت طولانی تری نیز آپدیت دریافت کرده اند. به عنوان مثال، مایکروسافت حدود 8 سال از Surface Pro 3 پشتیبانی می کرد.

اکنون نسخه LTE Surface Go به پایان دوره پشتیبانی رسمی خود رسیده است. به گفته Neowin، مایکروسافت از 27 دسامبر 2022 (6D 1401) به روز رسانی جدیدی برای این دستگاه منتشر نخواهد کرد. لازم به ذکر است که آپدیت های ویندوز جدا از آپدیت های مخصوص دستگاه ارائه می شود و این بدان معناست که Surface Go LTE همچنان پچ های نرم افزاری سیستم عامل و ویژگی های جدید را دریافت خواهد کرد.

متاسفانه این دستگاه از ویندوز 11 پشتیبانی نمی کند. اما کاملاً با ویندوز 10 سازگار است. بنابراین از نظر سیستم عامل پشتیبانی تا سال 2025 ادامه خواهد داشت.لازم به ذکر است که مایکروسافت به تازگی آپدیت جدیدی را برای ویندوز 10 منتشر کرده است که شامل اضافه شدن ابزارهای بهره وری جدید و رفع مشکلات قبلی است.

اگر فکر می کنید زمان خداحافظی با Surface Go LTE فرا رسیده است، Surface Pro 9 مجهز به 5G اکنون با 200 دلار تخفیف به فروش می رسد و جایگزینی عالی برای نسل اول Go است. البته اگر دستگاه شما بدون مشکل کار می کند، حتی بدون پشتیبانی رسمی مایکروسافت همچنان می توانید از آن استفاده کنید.