مایکروسافت انتشار آپدیت 22H2 ویندوز 11 را به دلیل مشکل کندی بازی ها متوقف کرده است


آپدیت ویندوز 11 22H2 اواخر ماه گذشته برای عموم منتشر شد. این نسخه شامل ویژگی‌های جدید و رفع برخی از مشکلات قبلی بود، با این حال، تنها چند روز پس از انتشار به‌روزرسانی، کاربران انویدیا از نرخ فریم پایین و ناپایدار در بازی‌ها و عدم استفاده از CPU خبر دادند. سطح استفاده از CPU برای برخی از این کاربران حتی به زیر 5٪ کاهش یافته است.

مایکروسافت تمام گزارش‌های کاربران را بررسی کرده و اقداماتی را برای محدود کردن تأثیر مشکلات عملکرد بر روی کاربران ویندوز 11 انجام داده است. به گفته Tom’s Hardware، این احتمال وجود دارد که برخی از بازی ها و برنامه های نسخه 22H2 ویندوز 11 با مشکلاتی مانند کاهش سرعت مواجه شوند.

به گفته مایکروسافت، یک مشکل نرم افزاری باعث می شود برنامه ها و بازی های وابسته به GPU ویژگی های اشکال زدایی را فعال کنند، در حالی که این ویژگی برای کاربران عادی در نظر گرفته نشده است. متأسفانه، این باگ باعث افت عملکرد شدیدی می شود که اخیراً گیمرها با آن مواجه شده اند.

مایکروسافت می گوید به روز رسانی جدیدی را برای ویندوز 11 نسخه 22H2 منتشر کرده است تا سیستم های آسیب دیده را برطرف کند. ردموند همچنین نسبت به ارتقاء دستی سیستم عامل با استفاده از ابزار Media Creation Tool یا دکمه Update Now در قسمت Windows Update هشدار می دهد.

اگر قبلاً به‌روزرسانی 22H2 ویندوز 11 را نصب کرده‌اید، مایکروسافت راهنمای کاملی برای اطمینان از به‌روز بودن بازی‌ها و برنامه‌های شما ارائه می‌دهد. این شرکت همچنین اعلام کرد:

ما در حال کار بر روی یک وصله نرم افزاری هستیم و در به روز رسانی های بعدی آن را ارائه خواهیم کرد.

مایکروسافت جدول زمانی برای رفع این مشکل ارائه نکرده است. این شرکت در تلاش است تا مشکلات اساسی عملکرد ویندوز 11 نسخه 22H2 را هنگام اجرای بازی ها برطرف کند. انویدیا قبلا نرم افزار GeForce Experience را برای رفع این مشکل منتشر کرده است.