مایکروسافت از چت ربات‌های هوش مصنوعی خواسته از داده‌های جستجوی Bing استفاده نکنند


به گفته بلومبرگ، مایکروسافت نمی‌خواهد رقبای موتورهای جستجوگرش Bing را برای بهبود عملکرد چت‌بات‌ها فهرست کنند. از هوش مصنوعی خود استفاده کنید گفته می شود که غول فناوری مستقر در ردموند بر اساس دو موتور جستجو ساخته شده است بینگ هشدار داده است که اگر داده‌های موتور جستجوی این شرکت در ابزارهای هوش مصنوعی استفاده شود، دسترسی آن‌ها به داده‌های جستجوی بینگ را کاملا مسدود می‌کند.

The Verge می گوید که مایکروسافت مجوز استفاده از داده های جستجوی Bing را به چندین موتور جستجو از جمله Yahoo!، DuckDuckGo و موتور جستجوی هوش مصنوعی You.com می دهد. به عنوان مثال، DuckDuckGo از ترکیبی از نتایج جستجوی Bing و خزنده وب خود استفاده می کند، و You.com و Neeva نیز برخی از نتایج جستجوی خود را از Bing استخراج می کنند.

با این حال، به نظر می رسد که مایکروسافت تصمیم گرفته است استفاده از فهرست جستجوی Bing را به عنوان منبع ورودی برای سایر موتورهای جستجو محدود کند. برخی منابع نزدیک به بلومبرگ گفته اند که سازنده ویندوز معتقد است که استفاده از داده های بینگ به روش فعلی نقض قراردادش است و ممکن است تصمیم بگیرد به توافقات خود با موتورهای جستجوی متهم به سوء استفاده از این داده ها پایان دهد.

البته هنوز مشخص نیست که بلومبرگ در گزارش خود به کدام موتورهای جستجو اشاره کرده است. You.com و DuckDuckGo ابزارهای هوش مصنوعی خود را معرفی کرده اند. مثلا DuckDuck Go از دستیار هوش مصنوعی DuckAssist رونمایی کرد. ابزاری که خلاصه‌ای از محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی را بر اساس داده‌های ویکی‌پدیا و سایر منابع ارائه می‌کند. You.com همچنین ویژگی های جدید مبتنی بر هوش مصنوعی را با هدف پاسخگویی به سؤالات کاربران به روشی مشابه با فناوری جدید مبتنی بر بینگ معرفی می کند. چت GPT است. Neeva همچنین خلاصه‌ای از محتوای وب را با استفاده از هوش مصنوعی به کاربران خود نمایش می‌دهد.

مایکروسافت به بلومبرگ گفت: “ما با برخی از شرکای تجاری خود در تماس بوده ایم و به اجرای مداوم شرایط خود ادامه خواهیم داد.” ما به کار مستقیم با آنها ادامه خواهیم داد و هر گونه اطلاعاتی را که برای رسیدن به مسیری جدید نیاز دارند در اختیار آنها قرار خواهیم داد.»

با معرفی ChatGPT و محبوبیت چشمگیر این هوش مصنوعی، شرکت های مختلفی از جمله گوگل در تلاش هستند تا چت بات های خود را راه اندازی کنند. مایکروسافت همچنین به احتمال زیاد سعی می کند داده های جستجوی خود را منحصراً از طریق ربات چت بینگ ارائه دهد. این ابزار در حال حاضر در دسترس است شرکت مدل GPT-4 OpenAI برای ارائه پاسخ به درخواست ها و سوالات کاربران استفاده می شود.