لینوکس و اندروید آینده کنسول های دستی هستند


در سال های اخیر، کنسول های دستی مانند Ayaneo 2، Steam Deck و حتی Nintendo Switch سر و صدای زیادی در بازار بازی به پا کرده اند. این محصولات قابل حمل دنیایی از تجربیات جدید را در اختیار گیمرها قرار می دهند. در حالی که نینتندو سال هاست در این بازار حضور دارد، Steam Deck و Ayaneo 2 امکان اجرای بازی های رایانه ای با عملکرد قدرتمند و عمر باتری عالی و استفاده از برنامه های مختلف را در یک محصول کوچک و قابل حمل به ارمغان می آورند.

Steam Deck نسبت به Ayaneo 2 یک مزیت بسیار مهم دارد و آن سیستم عامل است. شما می توانید کارهای زیادی با SteamOS انجام دهید. پلتفرمی مبتنی بر آرچ لینوکس. اما بسیار ساده تر است. با توجه به ماهیت رایگان و متن باز لینوکس، استفاده از چنین سیستم عاملی بر روی کنسول دستی هزینه های مربوط به خرید مجوز را کاهش می دهد.

با این حال، استفاده از لینوکس دارای معایبی نیز می باشد. از جمله لایه سازگاری پروتون برای اطمینان از اجرای بازی هایی که در اصل برای ویندوز ساخته شده اند. با این حال واضح است که آینده کنسول های دستی احتمالا به ترکیب لینوکس و اندروید بستگی خواهد داشت و دلایل بسیار قانع کننده ای برای این ادعا وجود دارد که در این مقاله به آن ها اشاره خواهیم کرد.

لینوکس رایگان و متن باز است

از نظر نرم افزاری، لینوکس برای هر شرکتی که به دنبال ساخت یک کنسول بازی جدید است، انتخاب شایسته ای محسوب می شود. دارای یک سیستم عامل اصلی رایگان و منبع باز است و توزیع های زیادی با تمرکز بر عملکردهای خاص منتشر شده است که شرکت ها می توانند بر اساس نیاز خود از آنها استفاده کنند. به عنوان مثال همانطور که اشاره کردیم SteamOS بر اساس Arch Linux توسعه یافته است. کاهش هزینه و استفاده حداکثری از منابع سخت افزاری محدود از جمله اهداف مهم سازندگان کنسول های دستی است. بنابراین، لینوکس یک انتخاب ایده آل برای چنین محصولاتی خواهد بود.